سامانه های آبیاری میکرو در سطح باغات و مزارع کشور توسعه می یابد
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی از برنامه این وزارتخانه برای توسعه سامانه آبیاری میکرو در سطح باغات و مزارع صیفی کشور خبر داد و گفت: اجرای این طرح علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب، باعث کنترل و مدیریت مصرف آب نیز می شود.
1395/09/14
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهادکشاورزی به نقل از ایرنا، علیمراد اکبری روز یکشنبه در جریان بازدید از طرح های در دست اقدام بخش کشاورزی شهرستان گیلانغرب، توسعه طرح سامانه های آبیاری نوین در زمین های کشاورزی را از دیگر رویکردهای جدی وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد و افزود: این طرح اکنون با جدیت دنبال و پیگیری می شود.
وی گفت: با توجه به موافقت اصولی وزارت نیرو با تخصیص آب برای اجرای سامانه آبیاری در سطح هزار و 700 هکتار از زمین های کشاورزی دهستان دیره از توابع گیلانغرب، در صورت ابلاغ موافقت نهایی، وزارت جهاد کشاورزی آمادگی اجرای طرح را دارد و مشکلی در این خصوص نداریم.
معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنین در خصوص انتقال آب از سد شرفشاه به اراضی کشاورزی دهستان ویژنان از توابع گیلانغرب نیز اضافه کرد که با اجرای این طرح، آب مورد نیاز 600 هکتار از زمین های کشاورزی این دهستان تامین خواهد شد.
اکبری، از اختصاص 35 درصد از مجموع اعتبارها برای مهار آب های مرزی کشور به استان کرمانشاه نیز خبر داد و در عین حال اظهارکرد: تاکنون 2 هزار و 100 میلیارد ریال در بخش اجرای خطوط انتقال آب در زمین های کشاورزی و سامانه های آبیاری در استان کرمانشاه هزینه شده است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه هم از افزایش مقدار تخصیص آب های مرزی در استان خبر داد و گفت: با پیگیری های صورت گرفته توسط استاندار و موافقت مرکز، میزان تخصیص آب های مرزی در استان کرمانشاه از 39 هزار و 800 هکتار به 63 هزار هکتار افزایش یافته است.
خسرو شهبازی افزود: همسو با اجرای این طرح تاکنون 9 هزار و 800 هکتار از زمین های کشاورزی آماده بهره برداری شده است و روند اجرای شبکه های فرعی در رودخانه های مرزی نیز تا پایان امسال تکمیل می شود.
وی اظهار کرد: تاکنون 850 هکتار از زمین های کشاورزی پایاب سد سراب گیلانغرب زیر پوشش قرار گرفته و به بهره برداری رسیده است.
وی گفت: با تمهیدات صورت گرفته طرح آبرسانی به 450 هکتار دیگر از زمین های کشاورزی مجاور این سد با صرف 25 میلیارد ریال اعتبار تا دهه فجر امسال تکمیل و به بهره برداری می رسد.تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal