پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی به دولت؛اختصاص یارانه برای صادرات گوشت مرغ و لبنیات
1395/02/15
معاون امور اقتصاد و برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی از اختصاص یارانه صادراتی برای گوشت مرغ و لبنیات خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، عبدالمهدی بخشنده با اشاره به اینکه کشور در زمینه تولید پروتئین های دامی خودکفاست ، گفت: در حوزه تولید گوشت مرغ باید برای صادرات این محصول به بازارهای منطقه ای و جهانی برنامه ریزی کنیم و برای رقابت پذیری این محصول در بازار صادراتی مبلغی یارانه به دولت پیشنهاد شده است که پس از تصویب ابلاغ و اجرا می شود.
وی افزود: برای رفع مشکل دامداران و رونق صادرات نیز مبلغی را به عنوان یارانه صادراتی پیشنهاد کردیم که وزیر جهاد کشاورزی برای تصویب آن در دولت در حال پیگیری است.
معاون امور اقتصاد و برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: چنانچه اختصاص یارانه صادراتی به لبنیات و محصولات دامی در دولت تصویب شود کمک بزرگی به دامداران خواهد بود تا از وارد شدن ضرر و زیان بیشتر به آنها جلوگیری شود.
بخشنده افزود: سال گذشته 500 تا 600 میلیون دلار محصولات لبنی صادر شد اما با افزایش قیمت ها و دستمزدها تولید کنندگان و صادر کنندگان با مشکلات مواجه شدند.
وی تاکید کرد: یارانه صادراتی در بیشتر کشورهای جهان به منظور حمایت از تولید کنندگان بخش کشاورزی پرداخت می شود بنابراین در صورت تصویب کمکی برای دامداران است.
معاون امور اقتصاد و برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی گفت : عدد نهایی یارانه صادراتی گوشت مرغ و لبنیات پس از تصویب در هیئت دولت اعلام و ابلاغ می شود.تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal