کنسرسیوم زیتون به زودی تشکیل می‌شود
کنسرسیوم زیتون با مشارکت تشکل‌ها و با هدف حضور پایدار برندهای معتبر داخلی این محصول در بازار ایران و سایر کشورها به زودی تشکیل می‌شود.
1395/04/08
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، دکتر محمد رمضانی ملک رودی مجری طرح زیتون در گفت و گو با خبرنگار ما ضمن اعلام این خبر افزود: با پیشنهاد دفتر زیتون مبنی بر تشکیل کنسرسیوم زیتون تاکنون 15 شرکت فرآوری کننده این محصول که دارای برندهای شناخته شده هستند، برای عضویت اعلام آمادگی کرده اند.
وی اظهار داشت:با وجود آن که طی دو دهه اخیر برندهای خوبی در استان ها در حوزه فرآوری زیتون ایجاد شده، اما به علت کوچک بودن سرمایه و عملکرد جزیره ای شان، هنوز نتوانسته اند در برابر برندهای خارجی رقابت کنند و در بازار داخل و خارجی حضور دائم داشته باشند.
رمضانی ملک رودی ادامه داد: با تشکیل کنسرسیوم، شرکت های معتبر فرآوری کننده زیتون می توانند با هم متحد شوند و به طور مشترک در بازار این محصول فعالیت کنند.
وی خاطر نشان کرد: اکنون 80 درصد صادرات و تجارت محصولات کشاورزی در قالب تشکل ها و اتحادیه ها صورت می گیرد و تشکیل کنسرسیوم زیتون به توسعه صادرات این محصول کمک خواهد کرد.
مشاور معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در همین حال جلوگیری از قاچاق روغن زیتون، رقابت صحیح با واردات و کوتاه شدن دست واسطه ها را از دیگر مزیت های تشکیل کنسرسیوم زیتون دانست.
وی اظهار داشت: ایجاد کنسرسیوم زیتون موجب می شود هزینه های بعد از تولید کاهش یابد و محصولات تقریبا به طور مستقیم و با کیفیت بالاتر به دست مصرف کننده برسد.


تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal