تراز تجاری بخش کشاورزی در دولت یازدهم 5 میلیارد دلار بهبود یافت
معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی گفت: تراز تجاری بخش محصولات کشاورزی با افزایش تولید در دولت تدبیر و امید پنج میلیارد دلار بهبود یافت.
1396/02/09
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا،حسن رکنی در گفت و گو با خبرنگاران در سمنان در حاشیه همایش دستاوردهای اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی در این شهر، افزود: افزایش تولید شیر، گوشت مرغ، لبنیات و تخم مرغ منجر شد که تراز تجاری بخش کشاورزی و تولیدات از منفی 8.1 میلیارد دلار در سال 92 به منفی 3.1 میلیارد دلار رشد کند.
وی با تاکید بر اینکه در اجرای فرمایش رهبری اولویت کاری دولت تدبیر و امید اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی و تعریف راهبردی از محصولات کشاورزی بود، خاطرنشان کرد: با اجرایی کردن برنامه مدون پنج ساله اقتصاد مقاومتی منجر به خود کفایی تولید گندم کشور در سال گذشته شد. وی با اشاره به این که تولیدات شکر، دانه های روغنی و توسعه زیرساخت کشاورزی با رویکرد اقتصاد مقاومتی به نتیجه مطلوب رسیده است، یادآورشد: در حال حاضر تولیدات کشاورزی ایران به 30 کشور دنیا صادر می شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی، مقدار سرانه مصرف لبنیات در ایران را با آمار جهانی برابر دانست و خاطرنشان کرد: باید تلاش شود مقدار مصرف سرانه لبنیات بر سر سفره های ایرانی به 160 کیلوگرم برای هر نفر برسد.
وی تصریح کرد: یکی از اموری که سرلوحه کار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفت، افزایش بهره وری آب با کشت متراکم بود که منجر به رشد بهره برداری آب از 37 به 44 درصد شد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی با اشاره به کشت ماهی در قفس، خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید سالانه 16 تن کشت ماهی در قفس تولید می شود.
در این همایش محمدرضا خباز استاندار سمنان، احمد همتی نماینده مردم سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان استانی حضور داشتند.
تعداد مشاهده خبر14 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal