دانه روغنی کلزا امسال در 200 هزار هکتار از اراضی کشت می‌شود
معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای نخستین بار در کشور، دانه روغنی کلزا درسال زراعی آینده در سطح 200 هزار هکتار کشت می شود.
1395/06/17
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا،عباس کشاورز در حاشیه گردهمایی سالانه غلات که در موسسه تحقیقات، تهیه و اصلاح نهال و بذر برگزار شد، افزود: در سال زراعی جاری این محصول در سطح 60 هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشت شده بود.
وی با اشاره به افزایش 30 درصدی تولید دانه های روغنی در سال زراعی جاری، اظهار داشت: این محصول به میزان 90 هزار تن از مزارع برداشت شده است.
کشاورز ارایه بسته های حمایتی، تامین اعتبار وتسهیلات مناسب، بیمه ی محصول و خرید به موقع از کشاورزان، تامین بذر و خدمات پشتیبانی را از جمله موارد برای تشویق کشاورزان برای کشت کلزا عنوان کرد.
وی با اشاره به اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در حوزه جهاد کشاورزی، گفت: یکی از سیاست های ما در اقتصاد مقاومتی کاهش سطح زیر کشت بعضی از محصولات همچون گندم است و به دنبال کشت و معرفی محصولات جدید هستیم.
معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: یکی دیگر از برنامه ها برای سال زراعی آینده توسعه دو برابری کشت پاییزه چغندر قند به میزان 18 هزار هکتار است.
وی افزایش کشت بعضی از محصولات همچون ارزن و سورگوم را از دیگر برنامه ها برای سال زراعی اینده عنوان کرد و ادامه داد: رونق کشت پاییزه حبوبات از دیگر برنامه هاست به طوری که قرار است برای نخستین بار 15 هزار هکتار نخود در فصل پاییز کشت شود.
کشاورز بیان داشت: این میزان کشت تا سه سال اینده به 40 تا 50 هزار هکتار می رسد.
تعداد مشاهده خبر14 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal