ذخایر کافی شکر و پیش بینی کاهش قیمت در بازار
قائم مقام وزیر جهادکشاورزی در امور بازرگانی گفت: ذخایر شکر کشور بیش از نیاز کشور وجود دارد.
1395/04/26
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، علی اکبر مهرفرد دربرنامه گفتگو ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: هم اکنون 450 تا 500 هزار تن شکر در انبارهای کشور موجود است و 200 هزار تن دیگر روی کشتی ها به سمت ایران در حال انتقال است در حالی که مصرف ماهانه شکر در کشور تنها 180 هزار تن است.
وی گفت:‌ به هیچ وجه کمبود شکر در کشور وجود ندارد و با توجه به ذخایر موجود پیش بینی می کنیم که قیمت شکر در کشور کاهش یابد.
مهرفرد افزود: تا برداشت چغندرقند از زمین ها 50 روز باقی مانده است و ذخایر کافی هم تا آن مدت در کشور وجود دارد.
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی گفت: سرانه مصرف کشور 28 کیلوگرم است و سالانه در کشور 2 میلیون 157 هزار تن شکر مصرف می شود.
وی با اشاره به روند رو به رشد تولید شکر در سه ساله گذشته افزود: سال گذشته یک میلیون و 510 هزار تن شکر در کشور تولید شد و پیش بینی می کنیم ظرف سه سال آینده در تولید شکر خودکفا شویم.
مهرفرد حمایت از تولید داخل، متعادل کردن واردات به جای واردات بی رویه و تعادل در عرضه و قیمت را سه سیاست اساسی وزارت جهاد کشاورزی در سال گذشته اعلام کرد.
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی گفت: هم اکنون 57 کارخانه قند و شکر با ظرفیت تولید 760 هزار تن در کشور فعال است.
وی افزود: ظرفیت اسمی کارخانه جات تصیفه شکر 600 هزار تن است اما در عمل ظرفیت شان بسیار پایین تر از این مقدار است.
مهر فرد با اشاره به برخی مشکلات پیش آمده برای کارخانه جات تصفیه شکر گفت: یکی از پیشنهادات ما به کارخانه جات فرایند ورود موقت شکر خام بدون تعرفه گمرکی و صادرات مجدد آن است.
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی افزود:‌ در سال 85 با کاهش تعرفه واردات شکر و در نهایت صفر کردن آن بیش از 2 میلیون تن شکر به کشور وارد شد که تمام آن به نفع کشاورزان خارجی بود.
وی با دفاع از سیاست دولت در سه سال گذشته برای افزایش تولید به جای واردات بی رویه گفت: هیچ گاه به آن روز ها و آن سقف واردات نخواهیم رسید.تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal