تاکید رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بر ضرورت توجه به محصولات جانبی کشاورزی
1395/02/15
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بحران آب برای آینده جهان و به خصوص، برای ایران جدّی است و آینده‌نگری حکم می‌کند که متخصصان و محققان، پژوهش‌های بنیادی و میدانی داشته باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی امروز صبح امروز در دیدار اعضای شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور این مطلب را بیان کرد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اهمیت کشاورزی برای جوامع بشری، به ظرفیت‌ها، زمینه‌ها و موانع رشد کشاورزی در ایران اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین کارها توجه به محصولات جانبی کشاورزی و همچنین بسته‌بندی و نگه‌داری آنها برای عرضه مناسب به بازار مصرف و صادرات است.
وی با بیان این مطلب که «اخیراً گزارشی درباره کود نانویی خواندم»، گفت: خوب است متخصصین کشور این مسأله را در مراکز تحقیقاتی بررسی و براساس ویژگی‌های جغرافیایی، برای رشد گیاهان، درخت‌ها و افزایش محصولات کشاورزی و حتی پرورش آبزیان و تصفیه آبها آزمایش کنند.
هاشمی رفسنجانی، بر اصلاح بذر و نهال محصولات متنوع تأکید کرد و گفت: اخیراً فیلمی از اصلاح میوه عناب براساس درختی که از آسیای میانه آورده‌اند، دیدم که اندازه میوه بزرگتر از عناب‌های معمولی و سرشار از پروتئین‌ها بود.
وی با اشاره به برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی برای کمک به کشاورزی کشور، گفت: گستردگی واحدهای این دانشگاه در سراسر کشور که تنوع آب و هوایی دارد، فرصتی مناسب برای تقویت کشاورزی است که خوب است متخصصین و مهندسین این بخش، با دانشگاه آزاد همکاری کنند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با یادآوری طرح‌های مربوط به کشاورزی در دولت سازندگی، به تعاونی‌های کشاورزی و وظایف آنها اشاره کرد و گفت: یکی از اثرات آن کار، ارتباط متخصصین با کشاورزان در میدان کار بود که مطمئناً بهره‌وری را ارتقا می‌بخشید.
وی طرح تجمیع اراضی کشاورزی را یکی دیگر از قوانین خوب کشور دانست و گفت: موانع و محدودیت‌هایی ایجاد کردند که جلوی اجرای درست آن قانون را گرفتند که با هر نگاهی، به ضرر کشاورزی است.
همچنین در آغاز این دیدار، مهندس احمد کبیری، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌ها، به بیان مشکلات بخش کشاورزی و ارائه پیشنهادها در جهت رونق تولیدات کشاورزی پرداخت.تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal