567 هزارتن گندم و کلزای کشاورزان استان های جنوبی کشور خریداری شد
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از خرید تضمینی بیش از 500 هزار تن گندم طی 20 روز گذشته خبر داد و گفت: تاکنون در هشت استان کشور عملیات خرید شروع شده است.
1396/02/12
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران،دکتر علی قنبری گفت: تاکنون حدود 550 هزار تن گندم معمولی و دروم با نرخ مصوب 1300 و1330 تومان توسط مراکز شرکت بازرگانی دولتی ایران از کشاورزان در 8 استان خریداری شده است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به آغاز عملیات خرید تضمینی گندم در استان های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس، خوزستان، بوشهر، ایلام و کهگیلویه و بویر احمد، بیشترین میزان خرید را تا امروز مربوط به استان خوزستان با 410 هزار تن و پس از آن، استان کرمان با 67000 تن اعلام کرد.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه دو استان ایلام و کهگیلویه و بویر احمد روز یکشنبه وارد عملیات خریدگندم شده‌اند، برودت هوا و بارندگی مداوم در کشور را از علل اصلی تاخیر در شروع برداشت و خرید گندم در برخی استان‌ها دانست.
معاون وزیر جهاد کشاورزی به خرید تضمینی دانه روغنی کلزا همزمان با خرید گندم اشاره کرد و اظهار داشت: تاکنون بیش از 17 هزار و 500 تن کلزا با نرخ 2783 تومان از کشاورزان در هفت استان خریداری شده است.
وی استان هایی که وارد عملیات خرید تضمینی دانه روغنی کلزا شده اند را شامل: خوزستان، ایلام، کرمان، هرمزگان، فارس، سیستان و بلوچستان و بوشهر اعلام کرد و افزود: بیشترین خرید کلزا در استان های خوزستان با تحویل 10هزار و 763 تن و ایلام با خرید4700 تن بوده است.
تعداد مشاهده خبر13 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal