سازمان های جنگل‌ها و بنادر برای حفاظت از مناطق ساحلی کشور تفاهم نامه همکاری امضا کردند
سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و سازمان بنادر و دریانوردی به منظور ساماندهی و حفاظت از اراضی ساحلی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
1396/03/10
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از سازمان جنگل ها، این تفاهم نامه که باهدف تثبیت مالکیت دولت، حفاظت و صیانت از اراضی ساحلی، فراهم کردن تمهیدات لازم برای استقرار طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی و هم چنین استفاده متقابل از دانش تجربیات کارشناسان و متخصصین از امکانات و تجهیزات دو سازمان تدوین و تنظیم شده است، توسط محمد سعیدنژاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و خداکرم جلالی رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به امضاء رسید.
این تفاهم نامه که در ۸ بند تنظیم شده بر ساماندهی و نظم‌دادن به مناطق ساحلی کشور و هم‌چنین تعیین حریم‌ها و حفاظت از اراضی ساحلی تأکید دارد.
بر اساس این تفاهم‌نامه سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور متعهد شد جهت حد نگاری اراضی ساحلی، حفاظت از اراضی و حریم دریاها و رودخانه‌های قابل کشتیرانی و به اشتراک گذاشتن اطلاعات و نقشه ها همکاری همه‌ جانبه‌ای با سازمان بنادر داشته باشد و درعوض سازمان بنادر و دریانوردی نیز در تفاهم نامه مزبور متعهد شد در زمینه اشتراک گذاری فایل نقشه های مطالعاتی و اجرایی، حفاظت و بهر برداری از اراضی مستحدثات ساحلی و برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی ملی و منطقه ای با سازمان جنگل ها همکاری نماید.
بر اساس این گزارش ، با توجه به بهره مندی جمهوری اسلامی ایران از۵۸۰۰ کیلومتر نوار ساحلی در شمال، جنوب و جزایر کشور این تفاهم نامه فیمابین سازمان جنگل ها به نمایندگی از سوی خداکرم جلالی( معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان) و سازمان بنادر و دریانوردی به نمایندگی محمد سعیدنژاد( معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی) بصورت دوجانبه منعقد شده است.
روسای دو سازمان پس از امضای تفاهم‌نامه ابراز امیدواری کردند که این همکاری به نظم دادن و ساماندهی سواحل شمالی و جنوبی کشور تسریع ببخشد.
تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal