تامین امنیت اکولوژیک کشور با همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد
رئیس سازمان جنگل ها،مراتع و آبخیزداری کشور گفت: بدون حضور سازمان‌های مردم‌نهاد نمی‌توان امنیت اکولوژیک را در کشور ایجاد کرد.
1395/07/06
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از فارس، خداکرم جلالی در پنجمین نشست فصلی شبکه سازمان‌های مردم‌نهاد منابع طبیعی و محیط ‌زیست کشور که در اردوگاه شهید رجایی نیشابور برگزار شد، اظهار کرد: محیط‌بانان جان خود را در راه حفاظت از محیط‌زیست گذاشته‌اند و باید از آن‌ها حمایت شود.
رئیس سازمان جنگل ها،مراتع و آبخیزداری کشور تصریح کرد: دمای زمین در جهان یک درجه افزایش‌ یافته ولی در ایران یک و نیم درجه افزایش‌ یافته است، در کنار این باید بدانیم یک درجه افزایش دما باعث افزایش 17 درصدی نیاز گیاه به آب خواهد شد که نشان از وضعیت بحرانی امروز ما دارد.
جلالی با اشاره به برخورد با متجاوزان به منابع طبیعی کشور تأکید کرد: در سال 92، میزان تشکیل پرونده‌ها در این موضوع به 32 هزار هکتار می‌رسید که این میزان در سال‌های 93 و سال گذشته به ترتیب به میزان 28 هزار هکتار و 8500 هکتار کاهش‌ یافته است.
وی خاطرنشان کرد: بدون حضور سازمان‌های مردم‌نهاد نمی‌توان امنیت اکولوژیک را ایجاد کرد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به مشکلات این بخش گفت: در دو دوره پنج‌ساله هیچ‌گونه جذب نیرو نداشته‌ایم و این در حالی است که میزان استاندارد حفاظت از محیط ‌زیست به ازای هر 10 هزار هکتار یک نفر است ولی این میزان در ایران به 65 هزار هکتار به ازای هر نفر می‌رسد.
جلالی حضور همه افراد در این موضوعات را مهم دانست و تصریح کرد: همین‌که افراد بدانند تخلفات را گزارش دهند باعث پیشگیری می‌شود و این سرمایه اجتماعی است که با هیچ‌چیز قابل‌ مقایسه نیست.
وی در پایان با اشاره به اینکه تخریب محیط ‌زیست باعث فقر و بیماری می‌شود، تأکید کرد: نقش سمن‌ها در آینده از سازمان‌های دولتی بیشتر خواهد شد.
تعداد مشاهده خبر19 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal