10 میلیون هکتار از عرصه های جنگلی و مرتعی با مشارکت مردم حفاظت می شود
1395/02/29
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از انجام 650 هزار هکتار عملیات آبخیزداری و 90 هزار هکتار بیابان زدایی در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی توسط این سازمان درسال جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا،خداکرم جلالی درحاشیه بازدید از مراتع شهرستان گنبدکاووس درجمع خبرنگاران اظهار داشت: این دو طرح با مشارکت مردم و درمناطقی که با مشکل بیابان زایی و کمبود منابع آبی مواجه هستند، اجرا می شود.
وی گفت: این دو طرح در راستای سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی ازسوی رهبر معظم انقلاب و راهبردهای اجرایی دولت تدبیر و امید برای تحقق این سیاست ها و با هدف کنترل کانون های بیابان زا و حفظ منابع آبی در مناطقی که سطح آب های زیرزمینی آن پایین است، اجرا می شود.
جلالی همچنین از تجهیز 180 دستگاه خودرو ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان های کشور به تجهیزات اطفای حریق برای مقابله با آتش سوزی های عرصه های جنگلی و مرتعی خبر داد و اضافه کرد: علاوه بر این هماهنگی هایی با ستاد کل نیروهای مسلح برای استفاده از بالگردها و هواپیماهای نظامی برای اطفای حریق انجام شده است.
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، تقویت نیروی های یگان حفاظت، دیده بان و استفاده از سیستم پایش ماهواره ای برای مشاهده روزانه عرصه های جنگلی و مرتعی و آتش سوزی های آن و نیز آموزش های همگانی را از دیگر اقدامات انجام شده برای صیانت از عرصه های منابع طبیعی در مقابله با آتش سوزی های احتمالی برشمرد.
معاون وزیر جهادکشاورزی همچنین از اجرای طرح مشارکت مردم در حفاظت از عرصه های جنگلی و مراتع کشور خبر داد و گفت: در اجرای این طرح، پارسال پنج میلیون هکتار از عرصه های جنگلی و مرتعی کشور با مشارکت مردم حفاظت شد و امسال این رقم به 10 میلیون هکتار افزایش خواهد یافت.
جلالی افزود: درحفاظت از عرصه های جنگلی و مرتعی کشور علاوه بر حدود 2500 نیروی یگان حفاظت و گروه های مردم نهاد، امسال از ظرفیت سربازان وظیفه نیروهای مسلح هر منطقه نیز استفاده می شود.

تعداد مشاهده خبر12 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal