ضرورت اجرای سالانه 3 میلیون هکتار آبخیزداری و 500 هزار هکتار بیابانزدایی در کشور
1394/12/11
رئیس سازمان جنگل ها،مراتع و آبخیزداری کشور گفت:مدیریت جامع منابع طبیعی با مشارکت مردم راهبرد اساسی این سازمان در حفظ و احیای جنگل ها و منابع آب و خاک کشور است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی،مهندس خداکرم جلالی در نشست شورای هماهنگی روابط عمومی های وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که خسارات منابع طبیعی با مشارکت مردم کاهش می یابد،خاطرنشان کرد: با توجه به تغییرات اقلیمی، برای پایداری منابع طبیعی کشور باید سالانه 3 میلیون هکتار عملیات آبخیزداری و 500 هزار هکتار عملیات بیابانزدایی انجام شود.
وی با تمجید از رویکرد دولت یازدهم در پرداختن به منابع طبیعی و محیط زیست،اعتبارات این بخش را نسبت به کارهایی که باید انجام شود،ناکافی عنوان کرد و با اشاره به نقش منابع طبیعی در حفظ حیات اظهار داشت: هر هکتار جنگل 2.5 تن اکسیژن تولید و 8 تن گاز کربنیک و 68 تن گردوغبار و ریزگردها را جذب می کند ضمن آن که آلودگی های صوتی را کاهش می دهد و در تنظیم حرارت و برودت و طراوت هوا موثر است.
رئیس سازمان جنگل ها،مراتع و آبخیزداری کشور با بیان این که پارسال 50 هزار هکتار جنگلکاری با مشارکت مردم صورت گرفته،گفت: برای امسال، جنگلکاری با گونه های اقتصادی در سطح 100 هزار هکتار در اجراست.
در این نشست،رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی نیز تاکید بر لزوم ارتقای فرهنگ حفظ و بهره برداری از منابع طبیعی از روابط عمومی های این وزارت خواست تا با همگرایی و هم افزایی در این زمینه مشارکت کنند.
مهندس شاهرخ رمضان نژاد با بیان این که لازم است در هنگام طراحی پروژه های فنی اجرایی به مساله اطلاع رسانی توجه شود، تصریح کرد: روابط عمومی ها باید با دریافت و پردازش اطلاعات فنی در زمینه آگاهی بخشی به جامعه اقدام کنند.

تعداد مشاهده خبر17 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal