ایران به عنوان مسئول تدوین استاندارد خاویار در جهان انتخاب شد
مدیر عامل شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی گفت: ایران به عنوان مسئول تدوین استاندارد خاویار در جهان انتخاب شد.
1395/04/30
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی شرکت خدمات کشاورزی، عباس رجایی در جریان بازدید از ظرفیت‌های شیلاتی و کشاورزی استان گلستان، اظهار داشت: امسال با هدف افزایش تولید خاویار، مراکز ماهیان خاویاری در کشور توسعه می‌یابد.
وی افزود: استانداردسازی تولید، بسته‌بندی، عرضه خاویار و تدوین دستورالعمل این استاندارد در سطح جهانی با تلاش متخصصان داخلی تعریف می‌شود.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی خاطرنشان کرد: همچنین تعیین استاندارد حلال هم یکی از مباحثی است که در دستور کار قرار دارد.
وی ادامه داد: قرار است بعد از این هر خاویاری که در عرصه جهانی مطرح می‌شود با استانداردی که جمهوری اسلامی ایران مبدا تعریف است، شناخته شود.
رجایی اظهار امیدواری کرد که بتوانیم گام‌های بزرگی در احیای خاویار ایران برداریم.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی در این سفر در دیدار با کارکنان و دست‌اندرکاران بخش شیلات و کشاورزی استان نیز بر ارتقای سلامت در بخش کشاورزی تاکید کرد.
رجایی در این سفر از ظرفیت‌های فرودگاهی شرکت هواپیمایی خدمات ویژه، مرکز تکثیر و پرورش شهید مرجانی گلستان و جزیره آشوراده بازدید و بر ضرورت توسعه بهره‌برداری از توانمندی های بخش کشاورزی استان گلستان بر مبنای اقتصاد مقاومتی و جلب مشارکت بخش خصوصی در این امر تاکید کرد.

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal