لزوم تسریع در تجاری سازی و انتقال دانش فنی تولیدات موسسه رازی
مشاور وزیر جهاد کشاورزی بر لزوم تسریع در تجاری سازی و انتقال دانش فنی تولیدات موسسه رازی تاکید کرد.
1395/04/22
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی موسسه رازی، مهندس غلامرضا نوری در نشستی که با حضور رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، رئیس و اعضای هیئت علمی موسسه رازی در این موسسه برگزار شد، اظهار داشت: موسسه رازی مجموعه ای پرافتخار با دارایی های مشهود و نامشهود و دانش علمی ارزنده است که سال های متمادی در حفظ بهداشت و سلامت مردم کشورمان حضوری مستمر و اثرگذار دارد.
وی با اشاره به سیاست های ابلاغی وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر تجاری سازی محصولات موسسه رازی گفت: تجاری سازی و انتقال دانش فنی تولیدات این موسسه به بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان، مبتنی بر قوانین بالادستی و سیاست های کلی نظام تدوین شده و به معنای اعمال سلیقه شخصی و مدیریتی نیست.
مهندس نوری افزود: با توجه به این سیاست ها، مجموعه های دولتی با حفظ وظایف حاکمیتی خود، وظایف تصدی گری را باید به بخش خصوصی واگذار کنند. زیرا دولت نمی تواند فعال اقتصادی خوبی باشد و شکست اقتصادهای دولتی در دنیا این واقعیت را تایید می کند.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی در ادامه با اشاره به فضاسازی هایی مبنی بر واگذاری موسسه رازی به بخش خصوصی تصریح کرد: موسسه رازی مجموعه ای دولتی و فعالیت آن حاکمیتی محسوب می شود بنابراین قابل واگذاری به بخش خصوصی نیست. این موسسه دولتی بوده و دولتی خواهد ماند. وزیر جهاد کشاورزی نیز به دفعات و به صراحت اعلام کرده که حتی وجبی از خاک این موسسه به بخش خصوصی واگذار نمی شود و تنها دانش فنی محصولات این موسسه انتقال می یابد.
وی ادامه داد: انتقال فناوری مورد توجه در سیاست های ابلاغی وزیر جهاد کشاورزی، نه تنها به ارتقای جایگاه و استفاده از ظرفیت های بالقوه و ارزشمند این مجموعه کم نظیر کمک می کند بلکه سبب می شود موسسه رازی بخشی از صنعت واکسن سازی بین المللی را به دست گیرد.
مهندس نوری شرکت های دانش بنیان موسسه رازی را در اولویت این واگذاری ها اعلام و تاکید کرد: براساس سیاست های ابلاغی سهم ویژه ای برای شرکت های دانش بنیان موجود در این موسسه پیش بینی شده است.
وی هدف از اجرای این سیاست ها را سوق دادن موسسه رازی به سمت گسترش فعالیت های تحقیقاتی و توسعه فناوری یاد کرد و گفت: این مجموعه با تمرکز بر طرح های تحقیقاتی، می تواند به سمت تولید واکسن های جدید و بازیابی جایگاه بین المللی خود گام بردارد.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی با قدردانی از اقدامات انجام شده برای تجاری سازی محصولات، خواستار تسریع این حرکت شد و گفت: شرکت های دانش بنیان این آمادگی را در خود ایجاد کنند تا واجد شرایط انتقال دانش فنی شده و رویکرد توسعه ای موسسه رازی سریع تر دنبال شود.
تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal