اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی با خرید 11.2 میلیون تن گندم داخلی محقق شد
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، از تداوم روند خرید تضمینی گندم در کشور خبر داد و گفت: تا صبح امروز، بیش از 11 میلیون و 216 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری و ذخیره سازی شده است که بیانگر تحقق کامل شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و خودکفایی پایدار می باشد.
1395/06/10
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، دکتر قنبری افزود: درحال حاضر استان های خوزستان با یک میلیون و 396 هزار تن و گلستان با یک میلیون و 360 هزار تن ، فارس با 902هزار تن ، کردستان با 840 هزارتن و کرمانشاه با 740 هزارتن، 5استان برتر کشور هستند که بیشترین مقدار گندم راخریداری کرده اند.
معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: ارزش گندم های خریداری شده حدود 143 هزار میلیارد ریال است که تاکنون 50درصد این مبلغ به حساب کشاورزان واریز شده است و ظرف روزهای آینده نیز بخشی دیگر از مطالبات پرداخت خواهد شد.
دکتر قنبری با بیان اینکه خرید گندم همچنان در کشور ادامه دارد، تصریح کرد: مادامی که کشاورزان گندمی برای فروش داشته باشند، تمام مراکز خرید این شرکت در سراسر کشور آمادگی تحویل و خرید محموله های کشاورزان را دارند.
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه استان های آذربایجان غربی و شرقی، خراسان رضوی، همدان و لرستان نیز امسال هر کدام بیش از نیم میلیون تن گندم خریداری کرده اند، تاکید کرد: امسال با توجه به اقدامات وزارت جهاد کشاورزی در زمینه بهزراعی، ترویج و افزایش بهروری در سطح، درتمامی استان های کشور شاهد رشد و افزایش تولید و خرید تضمینی گندم بوده ایم که این موضوع نشان دهنده رسیدن به خودکفایی پایدار است.
دکتر قنبری تصریح کرد: دولت و وزارت جهاد کشاورزی در سال جاری با خرید این میزان گندم داخلی که تکافوی مصارف و نیازهای تمامی بخش ها شامل: خبازی ها ، صنف و صنعت و ذخایر استراتژیک را می دهد، در عمل اقتصاد مقاومتی را معنی و محقق کرد و ضریب اطمینان و امنیت غذایی جامعه را افزایش داد.
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با تقدیر از سعه صدر، همدلی و همراهی بی نظیر کشاورزان عزیز گندمکار با دولت، بابت وقفه ی ایجاد شده در پرداخت مطالبات کشاورزان عذر خواهی کرد و از عزم دولت برای تسویه مطالبات گندم تا پایان فصل خرید خبر داد.تعداد مشاهده خبر10 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal