سامانه یکپارچه نهاده‌های دامی کشور رونمایی شد
1394/12/22
با تبادل موافقت‌نامه همکاری میان معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل بانک سپه، سامانه یکپارچه نهاده‌های دامی کشور رونمایی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایانا، در همایشی با عنوان همایش سامانه یکپارچه نهاده‌های دامی کشور که با حضور حسن رکنی، معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی و محمدکاظم چقازردی، مدیرعامل بانک سپه در جمع کارشناسان بانک سپه، معاونان امور دام سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها و همچنین مدیران اتحادیه‌های تخصصی و شرکت‌های مرتبط مانند نهاده‌های دامی جاهد برگزار شد؛ از سامانه نرم‌افزاری نهاده‌های دامی کشور رونمایی شد تا به این ترتیب نزدیک به 1.5 میلیون تن سبوس استحصالی از کارخانه‌های آرد کشور در قالب یک شبکه شفاف و نظام‌مند تأمین و توزیع شود.
بر اساس این تفاهم‌نامه، معضلات پیشین روش‌های رصد سنتی تولید و توزیع سبوس برطرف شده و از این پس با استفاده از این سامانه، در استفاده تولیدکنندگان و بهره‌برداران دامپرور از کار با نرم‌افزار طراحی شده نقطه عطفی جدید رقم خواهد خورد.
برای ایجاد این سامانه سه‌هزار ساعت کار مطالعاتی و 120 جلسه مدیریتی و کارشناسی برگزار شده تا ضمن مأموریت به استان‌های پایلوت و برگزاری جلسات توجیهی که از ماه رمضان امسال کلید خورده بود، در آستانه سال نوی خورشیدی به‌صورت رسمی و فراگیر برای استفاده تمام دامداران کشور رونمایی شود.
در این همایش فرهاد متین نفس، رییس اداره کل بانکداری تجاری بانک سپه با اشاره به اظهارات وزیر اقتصاد مبنی بر لزوم توجه به بهره وری ایجاد سامانه های الکترونیک از سوی بانک سپه را اقدامی در همین راستا برشمرد و گفت: پس از ایجاد سامانه فروش آرد، سامانه نهاده های دامی به درخواست معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی ایجاد شده است که در فاز نخست، شامل سبوس گندم و سپس مجموعه 6 نهاده دامی را در بر می گیرد، اظهار داشت: از طریق این سامانه امکان استفاده از امکاناتی مانند CRM مدیریت ارتباط با مشتری و سرویس های GPS، اطلاعات منطقه ای مشتریان و ....نیز در دسترس بهره برداران خواهد بود.
رکنی معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی در این همایش با بیان این که امنیت غذایی نیازمند داشتن ابزاری کارآمد در عرصه تولید و توزیع است، گفت: با توجه به شرایط روز دنیا باید برای تحقق برنامه هیا امنیت غذایی از تمام دانش روز بهره گرفت.
وی گندم را از جمله اقلام مهمی دانست که به عنوان قوت اصلی مردم مورد توجه است و در سال 1394 خورشیدی بیش از 8 میلیون تن توسط شرکت های تحت امر وزارت جهاد کشاورزی خریداری شده است که این حجم از معالمالات مستلزم برنامه های منسجم و شفاف مالی است.
رکنی با یاداوری تجربه بانک سپه در طراحی شبکه های نرم افزاری موفق گفت: در همین راستا معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی از بانک سپه،ارائه سامانه ای در قالب بسته های نرم افزاری را درخواست کرد که پس از قریب به یک سال از این درخواست امروز شاهد رونمایی از سامانه نهاده های دامی هستیم.
معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که قریب به 15 درصد گندم کارخانه هیا آرد تبدیل به سبوس می شود، گفت: اگرچه سبوس برای کارخانه های آرد محصولی فرعی است اما برای معاونت دام با توجه به تولید یک میلیون و 500 هزار تن در سال محصولی اصلی است.
رکنی با ابراز خشنودی از حسن همکاری کارشناسان و مدیران مجموعه بانک بزرگ سپه، اعلام کرد گزارش این همکاری مسوولانه بانک سپه را به وزیر جهاد کشاورزی مخابره خواهد کرد.
محمد کاظم چقازردی، مدیرعامل بانک سپه نیز در این همایش با اشاره به انتظارات رایج مردم از خدمات بانکی، یکی از نقاط تمایز خدمات بانک های دولتی نسبت به بانک های غیر دولتی را ایفای رسالت اجتماعی و انجام وظایف حاکمیتی برشمرد و افزود: نخستین تجربه بانک سپه در خدمت به بخش امنیت غذایی کشور، مسوولیت عاملیت خرید تضمینی گندم در سال 1390 خورشیدی بود که جایگزین بانکی با تجربه ده سال خرید شد و جالب آن که در عرض 2 ماه سامانه مورد نیاز را در خود بانک سپه تدوین و عملیاتی کرد.
چقازردی با اشاره به این که " پس از 3 سال اجرای موفق و رضایت بخش ادامه این ماموریت خطیر به بانک دوست، همکار و دارای کارنامه درخشان یعنی بانک کشاورزی سپرده شد"، اضافه کرد: خوشبختانه همکاران ما در این بانک نیز توانستند به نحوی شایسته این ماموریت مسوولانه را انجام دهند و البته بانک سپه نیز مفتخر است که به عنوان بانک مشارکت کننده، در تامین منابع مالی لازم یار و همراه بانک کشاورزی بود.
مدیرعامل بانک سپه در ادامه در موضعی حاکی از تواضع نسبت به جایگاه خاص بخش کشاورزی که البته موجب تبسم خاطر معاونان امور دام سازمان های جهاد کشاورزی استان ها به عنوان میهمانان مدعو نیز شد، گفت:" از اینکه بانک سپه را در امر با برکت کمک به بخش کشاورزی سهیم کردید، از همه شما سپاسگزارم."
در ادامه این همایش رکنی و چقازردی، متن تفاهم نامه های لازم را امضا و به صورت رسمی از سامانه الکترونیکی نهاده های دامی رونمایی کردند.


تعداد مشاهده خبر331 بار
تصاویر مرتبط

  • رکني بانک سپه.jpg

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal