همایش بانوان سرپرست خانوار وزارت جهاد کشاورزی در باغ گیاهشناسی برگزار شد
همایش یکروزه بانوان سرپرست خانوار وزارت جهاد کشاورزی در قالب دوره آموزشی حرکات اصلاحی و آسیب شناسی در محل باغ گیاهشناسی برگزار شد.
1395/07/07
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، در ابتدای این همایش که به همت کمیسیون امور بانوان این وزارتخانه برگزار شد، جمعی از زنان سرپرست خانوار وزارت جهاد کشاورزی از باغ گیاهشناسی بازدید کردند و از نزدیک با اقلیم‌های مختلف کشورمان آشنا شدند. سپس دوره آموزشی حرکت اصلاحی و آسیب‌شناسی به صورت تئوری و عملی توسط خانم دکتر باقری دانشجوی دکترای تربیت بدنی برپا شد.
در این دوره، به ناهنجاری‌های وضعیتی ستون فقرات و اجرای فعالیت‌های صحیح برای رفع این ناهنجاری‌ها تاکید شد.
همچنین در ادامه این همایش، مسابقات ورزشی در دو رشته دومیدانی و پرتاب توپ در دو رده سنی برای زنان سرپرست خانوار برگزار شد.
در این مسابقات، در رشته دومیدانی در رده سنی زیر 50 سال، به ترتیب زهرا روستایی، معصومه نخعی و شکوفه میرزاجانی و در رده سنی بالای 50 سال پریوش نامداریان، سهیلات حسامی و ایران عبدالملکی به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.
در رشته پرتاب توپ در رده سنی زیر 50 سال، خانم‌ها سری اول، ادیبی دوم و اسماعیلی و روزبهانی مشترکا سوم شدند. در رده سنی بالای 50 سال نیز خانم‌ها سوریکانی، علایی و سلیمی به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.
گفتنی است؛ مهندس بنی‌هاشم مشاور وزیر و مدیرکل دفتر زنان روستایی و عشایری در پیامی به این همایش ابراز کرد: با توجه به تصریح قانون برنامه چهارم و پنجم توسعه مبنی بر توجه به زنان سرپرست خانوار، برنامه ارتقای سلامت جسمی و روانی این گروه در اولویت برنامه‌های کمیسیون امور بانوان وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد که این برنامه‌ها از طریق حضور و مشارکت نماینده‌ای از این گروه در کمیسیون امور بانوان طراحی و عملیاتی خواهد شد.تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal