ضرورت راه اندازی کارخانه های تعطیل شده چای شمال کشور
1395/03/08
کارخانه چای روستای شعیب کلایه از توابع شهرستان تنکابن همسو با تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال، با حضور مدیرعامل سازمان تعاون روستایی ایران پس از 14 سال دوباره آغاز به کار کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا،مدیرعامل سازمان تعاون روستایی ایران در آیین راه اندازی این کارخانه، گفت که این کارخانه به منظور تأمین نیاز باغداران چای منطقه و ایجاد اشتغال در سال 1317 به بهره برداری رسیده بود اما با گذشت زمان و نبود حمایت های لازم، تعطیل شد.
حسین صفایی افزود: اکنون با ارائه تسهیلات پنج میلیارد ریالی و راه اندازی مجدد دستگاه ها، بار دیگر کارخانه فعال شده است.
وی به ایجاد زمینه اشتغال برای 40 کارگر در این کارخانه اشاره کرد و گفت: باید تلاش کنیم تا با راه اندازی کارخانه های تعطیل شده، بهبود کیفیت چای و کاهش واردات نیاز کشور را که حدود 120 هزار تن است، برطرف کنیم.
صفایی با بیان اینکه تقاضا برای چای در کشور بسیار بالاست، اظهار کرد: هم اکنون سرانه مصرف چای در دنیا نیم کیلوگرم و در ایران 1.5 کیلوگرم است و با توجه به نیاز کشور و این که غرب مازندران و شرق گیلان تنها نقاط مستعد برای تولید چای است، باید کارخانه های تعطیل شده در این مناطق بار دیگر راه اندازی شود.
وی افزود: چای تولید داخل به دلیل استفاده نکردن از سموم، کودهای شیمیایی و اسانس، کاملاً ارگانیک است و می توانیم آن را با قیمت های بالا به کشور های دیگر صادر کنیم و ارزآوری خوبی برای کشور در این زمینه داشته باشیم.
صفایی بر ضرورت توسعه صنایع پائین دستی و بالا دستی کشاورزی تأکید کرد و یادآور شد: باید در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، ظرفیت های بزرگ اقتصادی در کشور ایجاد شود تا با کوچک ترین تنش های بیرونی، اقتصاد کشور با چالش جدی مواجه نشود.تعداد مشاهده خبر17 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal