تعاملات بخش خصوصی کشاورزی ایران و اتحادیه اروپا تقویت می‌شود
1396/02/03
اتحادیه اروپا خواستار توسعه روابط در سه حوزه مبادلات تکنولوژی، تجارت و سرمایه گذاری با ایران شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیر کل کشاورزی و توسعه روستایی اتحادیه اروپا در نشست با مدیران بخش های مختلف وزارت جهاد کشاورزی با اعلام این مطلب گفت: نشست امروز فرصت تاریخی برای زمینه سازی سفر رییس کمیسیون کشاورزی و توسعه روستایی اتحادیه اروپا در نوامبر امسال به ایران است.
جرزی پلوآ افزود: در این سفر تلاش می کنیم درک بهتری از وضعیت کشاورزی یکدیگر بدست آوریم و زمینه را برای مذاکرات رو در روی بخش خصوصی آماده کنیم.
وی بر گسترش و تسهیل تعاملات میان اتحادیه اروپا و ایران به منظور توسعه سرمایه گذاری و تجارت تاکید کرد.
پلوآ با ارایه گزارشی از سیاست ها و اولویت های کشاورزی اتحادیه اروپا اظهار داشت: پرداخت سوبسیدها از تولید به سمت مسایل زیست محیطی، تغییرات اقلیمی، ترویج کشاورزی، تحقیقات، توسعه روستایی و نوآوری در حال حرکت است.
وی میزان یارانه کشاورزی را در سال 60 میلیارد یورو عنوان کرد و اذعان داشت: حداقل 30 درصد کل بودجه هر طرح توسعه کشاورزی در اتحادیه اروپا باید به مسایل زیست محیطی و تغییرات اقلیمی اختصاص یابد.
مدیر کل کشاورزی و توسعه روستایی اتحادیه اروپا در عین حال از اختصاص 80 میلیارد یورو بودجه به تحقیقات کشاورزی خبر داد.
وی در همین حال تقویت تشکل ها، نهادینه کردن زنجیره غذا، رفاه دام، مدیریت خطر، تقویت اکوسیستم و راندمان منابع، کاهش انتشار کربن، مقابله با اثرات تغییرات اقلیمی، کاهش گازهای گلخانه ای و ترسیب کربن در کشاورزی و جنگل ها را از اولویت های اتحادیه اروپا برشمرد.
پلوآ به تراز تجاری کشاورزی مثبت 50 میلیارد یورویی اتحادیه اروپا اشاره کرد و گفت: این اتحادیه سالانه 140 میلیارد یورو محصولات کشاورزی صادرات دارد.
در این نشست هومن فتحی مدیر کل دفتر امور بین الملل و سازمان های تخصصی وزارت جهاد کشاورزی نیز ابراز امیدواری کرد که با برگزاری این نشست درک مناسبی از توانمندی ها و ظرفیت های کشاورزی ایران و اتحادیه اروپا به دست آید.
وی با اشاره به نقش کلیدی کمیسیون کشاورزی و توسعه روستایی اتحادیه اروپا، بررسی روش های توسعه تجارت محصولات کشاورزی با این اتحادیه را ضروری خواند.

تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal