90 هزار تن گوشت سفید و قرمز در کشور ذخیره سازی شده است
1395/02/06
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: بیش از 70 هزار تن گوشت مرغ و 20 هزار تن گوشت قرمز هم اینک در سردخانه های کشور ذخیره سازی شده که در تامین گوشت مورد نیاز هیچ کمبودی وجود ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا،علیرضا ولی در حاشیه سفر به سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در زاهدان اظهار داشت: این مقدار گوشت قرمز و سفید در کشور توسط این شرکت و بخش خصوصی ذخیره سازی شده است و هیچ مشکلی در زمینه ذخایر راهبردی وجود ندارد.
وی ادامه داد: همچنین در زمینه ذخیره سازی نهادهای دامی نیز در کشور اقدامات لازم صورت گرفته به طوری که در این زمینه نیز مشکلی نیست.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام تاکید کرد: این شرکت در تامین نهادهای دامی و مواد پروتئینی به دنبال رقابت با بخش خصوصی نیست بلکه سعی دارد از امکانات و پتانسیل های موجود این بخش در تامین نهادهای دامی و مواد پروتئینی بهره گیرد.
ولی افزود: این شرکت با کمک کردن به بخش خصوصی به دنبال فراهم کردن زمینه فعالیت بیش از پیش این بخش است.
وی با توجه به درخواست تولید کنندگان گوشت و مسئولان سیستان و بلوچستان برای عرضه مستقیم گوشت به سراسر کشور و ایجاد بازار پایدار گفت: شرکت پشتیبانی امور دام با توجه به قابلیت های فراوان استان در تامین گوشت قرمز مورد نیاز کشور در تلاش است مکان عرضه مستقیم گوشت را برای فعالان این عرصه ایجاد کند که در گام نخست در تهران راه اندازی می شود.
وی همچنین برای مساعدت بیشتر با تولید کنندگان سیستان و بلوچستان در زمینه تامین نهاده های دامی قول همکاری داد.
مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام به منظور بررسی قابلیت های استان در تامین گوشت مورد نیاز کشور و رفع مشکلات در این زمینه به استان سفر کرده است.


تعداد مشاهده خبر17 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal