واحد تولید فرآورده‌های کنجدی در اردکان توسط وزیر جهادکشاورزی افتتاح شد
همزمان با اولین روز از هفته دولت، با حضور وزیر جهاد کشاورزی یک واحد تولیدی فرآورده‌های کنجدی در شهرستان اردکان به بهره‌برداری رسید .
1396/06/02
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایسنا، شرکت تولیدی محصولات کنجدی «یزدان اردکان» با تولید سالانه 1800 تن و روزانه 200 تن به طور متوسط محصولات کنجدی از نوع حلواارده، ارده و روغن کنجد عصر امروز با حضور وزیر جهاد کشاورزی به بهره برداری رسید .
این مجتمع تولیدی در زمینی به مساحت پنج هزار مترمربع و زیربنای یک هزار و 500 مترمربع با سرمایه‌ای بالغ بر دو و نیم میلیارد تومان به فعالیت خواهد پرداخت است.
این واحد تولیدی زمینه اشتغال بیش از 18 نفر بصورت مستقیم و 20 نفر بصورت غیر مستقیم را فراهم کرده است.
«علیرضا احمدی» با بیان این‌که در حال حاضر بیش از200 واحد صنفی و صنعتی در حال تولید محصولات کنجدی هستند اظهار کرد: این شهرستان قطب تولید محصولات کنجدی ایران است .
وی در ادامه از پیشرفت40 درصدی مجتمع محصولات کنجدی اردکان در زمینی به مساحت 71 هزار مترمربع اشاره کرد و گفت: انتقال و ساماندهی واحدها از داخل شهر و مابین باغات و مزارع شهرستان به شهرک صنعتی با استفاده از مشوقهای مختلف همچون واگذاری زمین با شرایط مناسب، ارائه تسهیلات و راحت سازی اخذ مجوزها در قالب واحدهایی با ابعاد بهینه جهت استفاده واحدهای کوچک کارگاهی و نیز استفاده از روشهای بهینه ساخت و استفاده از اشتراکات جهت ارزان سازی ساخت سالن‌ها از اهداف ما در ایجاد این مجتمع خوشه محصولات کنجدی بوده است .
مدیر جهاد کشاورزی اردکان افزود: 57 واحد این مجتمع به تولید کنندگان تحویل داده شده که تا کنون 16 واحد در حال فعالیت و تولید محصولات کنجدی هستند .
گفتنی است؛ جمعی از مسئولان استانی و شهرستان اردکان نیز در این مراسم وزیرجهادکشاورزی را همراهی کردند .
تعداد مشاهده خبر11 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal