نرخ سود تسهیلات بخش کشاورزی به 15 درصد کاهش یافت
معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد:در جلسه شورای پول و اعتبار،نرخ سود تسهیلات بخش کشاورزی به 15 درصد کاهش یافت.
1395/04/08
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی،دکتر عبدالمهدی بخشنده اظهار داشت:در یک هزار و دویست و بیستمین جلسه شورای پول و اعتبار پس از تصویب کاهش نرخ سود سرمایه گذاری برای کلیه بخش های اقتصادی کشور از ۲۱ درصد فعلی به ۱۸ درصد، با تلاش مجدانه و ارایه ادله متقن از سوی وزیر جهاد کشاورزی و همچنین مساعدت های وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی این نرخ برای بخش کشاورزی به ۱۵ درصد کاهش یافت.
معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد:در این جلسه هماهنگی های لازم نیز با دکتر شهیدزاده مدیرعامل بانک کشاورزی برای عملیاتی کردن این نرخ سود به عمل آمد.
براساس تصمیم شورای پول و اعتبار، مصوبه کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی از تاریخ 16 تیرماه سال جاری از سوی بانک ها و موسسات اعتباری، لازم الاجرا خواهد بود.
دکتر بخشنده اظهار امیدواری کرد که با توجه به ویژگی های تولید در بخش کشاورزی،نرخ ۱۴ درصدی فعلی سود تسهیلات صندوق توسعه ملی نیز با تلاش و مساعدت مراجع ذیربط، سه تا چهار درصد کاهش یابد.

تعداد مشاهده خبر19 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal