موفقیت فرماندهان مهندسی رزمی جهاد در اجرای طرح های آب و خاک کشور
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: فرماندهان مهندسی رزمی جنگ جهاد در راستای اقتصاد مقاومتی اقدامات موثر و موفقیت آمیزی در بخش آب و خاک انجام داده اند.
1395/06/28
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،مهندس محمد علی جوادی امروز یکشنبه در بیست و هشتمین گردهمایی فرماندهان مهندس رزمی جنگ جهاد که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد، افزود: در دوران 8 سال دفاع مقدس، جهادگران شاکله اصلی مهندسی رزمی جنگ در مناطق مختلف و صعب العبور کشور بودند.
وی با بیان این که طی دوران دفاع مقدس 540 هزار جهادگر از استان ها و شهرهای مختلف به طور داوطلب به جبهه اعزام شدند، خاطر نشان کرد: طی این مدت 3457 جهادگر شهید، 1200 آزاده و 21 هزار و 576 جانباز داشتیم که از این تعداد 8325 نفر هم اکنون در وزارت جهاد کشاورزی مشغول خدمت هستند.
جوادی، احداث 30 کیلومتر پل شناور در عملیات خیبر، ساخت پدافند شیمایی برای مقابله با حملات شیمیایی دشمن، ساخت 97 هزار کیلومتر جاده های کوهستانی و بیش از 120 هزار کیلومتر شن ریزی جاده ها را از جمله اقدامات جهادگران در دوران دفاع مقدس برشمرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: 15 درصد سهام موسسه جهاد نصر و کل سهام جهاد توسعه و جهاد تحقیقات در راستای اصل 44 قانون اساسی به ایثارگران و جهادگران وزارت جهاد کشاورزی که بیش از شش ماه سابقه حضور در جبهه های جنگ داشته اند، واگذار می شود.
وی اضافه کرد: متقاضیان تا 15 مهر ماه امسال فرصت دارند تا برای ثبت نام و دریافت سهام این موسسه ها را اقدام کنند.
معاون وزیر جهاد کشاورزی ضمن تاکید بر اطلاع رسانی به جهادگران و ایثارگران برای واگذاری سهام سه موسسه جهاد نصر، جهاد توسعه و جهاد تحقیقات، از استان ها و شهرستان ها خواست در این زمینه تلاش بیشتری کنند.
آغاز بازاریابی جهاد نصر برای آبزیان
در این گردهمایی، مدیر عامل موسسه جهاد نصر نیز به اجرای فاز نخست طرح 550 هزار هکتاری دشت های استان های خوزستان و ایلام توسط فرماندهان جهادی دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: تاکنون از 1.5 میلیارد دلار اعتبار اختصاص یافته به این طرح 700 میلیون دلار آن برای تجهیز و نوسازی این اراضی پرداخت شده است.
یداله شمایلی افزود: اخیرا وزیر جهاد کشاورزی نیز درخواست 200 میلیون دلار برای انجام عملیات تجهیز و نوسازی فاز نخست طرح 550 هزار هکتاری را ارائه کرده است.
وی یادآور شد: در فاز نخست 312 هزار هکتار معادل 69 درصد طرح انجام شده و پیش بینی می کنیم این فاز تا سال 96 به اتمام برسد.
شمایلی با بیان این که برای فاز دوم این طرح ،آب مورد نیاز با تلاش معاون اول رییس جمهوری و وزیر جهاد کشاورزی از سوی وزارت نیرو تخصیص یافته است، ابراز امیدواری کرد که با سازوکارهای مالی فاز دوم این طرح انجام شود.
وی افزود: با اجرای طرح احیای 550 هزار هکتار اراضی خوزستان و ایلام، 10 میلیون تن به تولیدات کشاورزی کشور افزوده و 300 هزار شغل ایجاد می شود.
مدیر عامل موسسه جهاد نصر با اشاره به این که ما با تجهیز و نوسازی این اراضی، 30 درصد کار را انجام می دهیم، اذعان داشت: 70 درصد مابقی کار در قالب نظام های بهره برداری و در حوزه هایی مانند تولید، بازاریابی، فرآوری و حمل و نقل انجام می شود.
وی به طرح پرورش ماهی در قفس توسط شرکت های زیر مجموعه موسسه جهاد نصر در چارچوب اقتصاد مقاومتی اشاره و تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه تولید 200 هزار تن ماهی به شیوه پرورش در قفس برنامه ریزی شده که 60 هزار تن آن توسط موسسه جهاد نصر انجام می شود.
شمایلی، ظرفیت قفس های پرورش ماهی راه اندازی شده در آب های کشور توسط زیر مجموعه های این موسسه را 3500 تن عنوان کرد و گفت: در حال حاضر از 70 مرکز پرورش ماهی موسسه جهاد نصر نزدیک به 30 مورد فعال هستند.
وی ضمن ابراز نگرانی از بازار تولیدات آبزیان پرورش یافته در کشور گفت: با کمک مسوولان و توسط شرکت آبزیان گستر نصر، بازاریابی برای آبزیان تولیدی مان را در کشورهایی همچون روسیه و همچنین کشورهای جنوب خلیج فارس و اروپا آغاز کرده ایم.
در این گردهمایی با حضور آیت الله عالمی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و مهندس جوادی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی، پنج کتاب از آثار دفاع مقدس و یک نرم افزار چند رسانه ای با نام شهید پرویزی، رونمایی شد.
تعداد مشاهده خبر25 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal