خرید تضمینی 3.6 میلیون تن گندم کشاورزان
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: خرید تضمینی گندم تا 24 خرداد به بیش از 3 میلیون و 600 هزار تن رسیده و این میزان خرید نسبت به مدت مشابه سال گذشته 25 درصد رشد دارد.
1395/03/24
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، دکتر علی قنبری اعلام کرد: ارزش این مقدار گندم حدود 45 هزار میلیارد ریال است، که بیش از 28 هزار میلیارد ریال معادل 62 درصد آن به کشاورزان پرداخت شده است.
وی تعداد مراکز خرید فعال در 23 استان را 580 مرکز اعلام کرد و افزود: از 15 فروردین ماه که خرید در کشور شروع شده است، این مراکز 537 هزار محموله گندم از گندمکاران خریداری و تحویل گرفته اند.
معاون وزیر جهاد کشاورزی، مراکز خرید خوزستان، گلستان، و فارس را بیشترین خریداران گندم در سالجاری اعلام و اظهارکرد: در خوزستان یک ملیون و376 هزار تن، در گلستان 810 هزار تن و در فارس 390 هزار و 474 تن گندم تا کنون خریداری شده است.
دکتر قنبری با بیان اینکه سال گذشته در همین مقطع زمانی 2 میلیون و 953 هزار تن گندم در کشور خریداری شده بود، از رشد 25 درصدی میزان خرید تضمینی خبر داد.
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران تأکیدکرد: تمام تلاش های این شرکت برای تامین اعتبارات مورد نیاز است تا با پرداخت سریع تر پول کشاورزان، رضایت حداکثری آنان را جلب کنیم.
معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنین اظهارکرد: امسال همزمان با خرید تضمینی گندم، خرید دانه ی روغنی کلزا نیز در دستور کار شرکت های غله مناطق و استان ها قرار گرفته و تاکنون بیش از 38 هزار تن از این محصول در کشور خریداری شده و 99 درصد بهای آن نیز به کلزاکاران پرداخت شده است.تعداد مشاهده خبر16 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal