امضای قرارداد 70 کارخانه برای خرید برگ سبز چایکاران شمال
1395/02/05
رئیس سازمان چای کشور، آمادگی این سازمان برای خرید برگ سبز کیفی چایکاران شمال در فصل زراعی جاری را اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا،محمدولی روزبهان افزود: با توجه به برداشت برگ سبز چای در بعضی از باغ های چای در استان گیلان، برخی از کارخانه های چای سازی از سی و یکم فروردین ماه امسال برای تحویل برگ سبز چایکاران فعال شده اند.
وی خاطرنشان کرد: تاکنون 70 کارخانه چای سازی با سازمان چای قرارداد امضا کرده و بقیه نیز آماده انعقاد قرارداد هستند.
روزبهان با اشاره به اینکه برداشت رسمی و عمومی برگ سبز چای نیز بزودی آغاز می شود، اظهار داشت: سازمان چای ، سندیکای کارخانه های چای شمال و همه دست اندرکاران آماده خرید برگ سبز چای امسال هستند.
وی گفت: پیش بینی می شود با توجه به بارندگی های مناسب و وضعیت دمای استان، امسال محصول خوب و کیفی توسط چایکاران برداشت و تحویل کارخانه های چای سازی شود.
وی تصریح کرد: طی دو سال گذشته، دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به توسعه صنعت چای کشور داشته و اقدامات حمایتی دولت از این محصول مهم و راهبردی، موجب بازگشت امید و نشاط بین کشاورزان چایکار شده است.
روزبهان افزود: با این حمایت ها، سه هزار هکتار از باغ های چای که طی 15سال گذشته رها و مخروبه شده بود، به چرخه تولید برگشته و مجدداً احیا شده اند که امیدواریم یک هزار و 500 هکتار باغ چای دیگر نیز امسال احیاء شود چراکه این مهم، هم اشتغال و هم افزایش تولید را به همراه خواهد داشت.
رئیس سازمان چای کشور اظهار داشت: سال گذشته مردم برای اولین بار با چای تولید داخلی آشتی کردند و یک ویژگی مثبتی در صنعت چای بر جای ماند که مجموع تولید سال گذشته در داخل کشور به فروش رفت به گونه ای که برای اولین سال، چای انبار شده وجود ندارد.

تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal