همکاری های کشاورزی ایران و اتحادیه اروپا توسعه می یابد
ایران و اتحادیه اروپا همکاری های خود را در بخش کشاورزی و تجاری گسترش می دهند.
1396/02/02
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی در نخستین نشست مشترک وزارت جهاد کشاورزی و اتحادیه اروپا که امروز شنبه در محل این وزارتخانه برگزار شد، اعضای کمیسیون کشاورزی این اتحادیه در زمینه انتقال فن آوری و نوآوری ها در حوزه کشاورزی به ایران اعلام آمادگی کردند.
در این نشست جرزی پلوآ مدیر کل کشاورزی و توسعه روستایی اتحادیه اروپا ضمن ابراز تمایل در زمینه توسعه همکاری و تجارت با بخش کشاورزی ایران گفت: این اتحادیه برای توسعه تجارت با ایران آماده کمک در زمینه ارتقای استاندارد های تولیدات مواد غذایی و انتقال نهاده ها با فناوری بالا است.
وی اظهار داشت: اتحادیه اروپا می تواند در زمینه هایی همچون بذرهای اصلاح شده، ماشین های کشاورزی، سیستم های نوین آبیاری و فناوری گلخانه ها به ایران کمک کند.
در این نشست، دکتر علی کیانی راد معاون پژوهشی موسسه پژوهش های برنامه ریزی،اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی با ارایه گزارشی از توانمندی ها، ظرفیت ها و برنامه های بخش کشاورزی کشور به سهم 11.6 درصدی کشاورزی در تولید ناخالص داخلی اشاره کرد.
وی گفت: این سهم با احتساب کسب و کار و صنایع پیشین و پسین کشاورزی به 32.5 درصد می رسد.
وی اظهار داشت: با برنامه ریزی ها و اقدامات صورت گرفته در دولت یازدهم ، تراز تجاری ایران از منفی 8 میلیارد دلار در سال 2013 به منفی 3 میلیارد دلار در سال 2016 رسیده است.
کیانی راد در عین حال دستیابی به تراز تجاری مثبت بخش کشاورزی و توسعه پایدار منابع تولید را دو راهبرد اساسی در سند چشم انداز 1404 عنوان کرد.
در این نشست که با حضور مدیران و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، طرف های ایرانی نیز بر توسعه همکاری های کشاورزی، فنی ، تحقیقاتی و همچنین توسعه تجارت در حوزه گیاهان دارویی تاکید کردند.

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal