30 هزار تن دانه روغنی کلزا تاکنون از کشاورزان خریداری شده است
1395/03/09
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: تاکنون 30 هزار تن دانه ی روغنی کلزا از کشاورزان سراسر کشور خریداری شده و همچنان خرید ادامه دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، دکتر علی قنبری با اعلام این خبر،افزود:از آغاز فصل برداشت تاکنون، استان های خوزستان با خرید 12 هزار و 500 تن، گلستان 9000 تن، مازندران3000 تن و ایلام 2000 تن دانه روغنی کلزا خریداری کرده اند و مابقی آن در سایر استا ن ها از جمله بوشهر، لرستان، کرمان، قم و.... خریداری شده است.
دکترعلی قنبری با بیان اینکه پیش بینی شده امسال 100 هزارتن دانه روغنی کلزا در کشور خریداری شود، تصریح کرد: بیشترین دانه ی روغنی کلزا در استان گلستان تولید و خریداری می شود که هم اکنون 9000 تن از این محصول را خریداری کرده است.
وی افزود: دو استان اردبیل و خوزستان نیز به عنوان رتبه های بعدی در تولید این محصول هستند و در استان اردبیل امسال فصل خرید تضمینی دانه روغنی کلزا هنوز شروع شده است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد: خرید تضمینی دانه ی روغنی کلزا امسال با دستور وزیر جهاد کشاورزی به این شرکت واگذار شده است.
وی اضافه کرد:این شرکت در کنار خرید تضمینی گندم، خرید این محصول را نیز عملیاتی کرده و در راستای عمل به بندهای برنامه اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدات داخل برای خرید این محصول، اقدامات موثری صورت داده است.
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه دولت و وزارت جهاد کشاورزی برنامه مدونی برای خوداتکایی و گسترش تولید دانه های روغنی در کشور دارند، افزود: امسال دانه روغنی کلزا، در مراکز خرید تضمینی با قیمت مصوب هر کیلو 25 هزار و 300ریال با افت مفید 2درصد و رطوبت 10 درصد، از کشاورزان خریداری می شود و برنامه وزارت جهاد کشاورزی رسیدن به خود اتکایی در تولید این دانه روغنی طی یک برنامه 10 ساله می باشد.
تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal