بخشی از منابع صندوق توسعه ملی با نرخ ترجیحی در اختیار بخش کشاورزی قرار می گیرد
1393/02/15

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که، هم اکنون بخش کشاورزی به حمایت و پشتیبانی بیش از پیش دولت و مسوولان نیاز دارد گفت: چون بخش کشاورزی از جاذبه های سرمایه گذاری پایین، ریسک پذیری بالا و کنترل قیمت محصولات در بازار برخوردار است، دولت باید منابع پشتیبانی برای جذب سرمایه گذاری این بخش را تامین کند.

به گزارش ایرنا، محمود حجتی در حاشیه نهمین کنفرانس دو سالانه اقتصاد کشاورزی ایران در جمع خبرنگاران افزود: البته دولت راهکارهایی را در بودجه های سنواتی و برنامه ها برای بخش کشاورزی پیش بینی کرده است، اما در حال حاضر تسهیلاتی که در جامعه در بخش های مختلف ارائه می شود، همیشه منابع ترجیحی است که در اختیار بخش کشاورزی قرار می گیرد.

وی با بیان این که، به دلیل ارزش افزوده پایین منابع کافی هیچ وقت جذب بخش کشاورزی نمی شود تصریح کرد: با توجه به مصوبات دولت در جذب منابع صندوق توسعه ملی، بخشی از منابع این صندوق با نرخ های ترجیحی در اختیار بخش کشاورزی قرار می گیرد.

حجتی با بیان این که، منابع ترجیحی با نرخ کمتر از بازار ارائه می شود تا بتواند فعالان و سرمایه گذاران را جذب بخش کشاورزی کند افزود: دولت و مجلس برای کمک به بخش کشاورزی راهکارهای جبرانی در این ارتباط انتخاب کردند و در این راستا نیاز به همراهی و همفکری اقتصاددانان داریم تا چالش های این بخش مرتفع شود.

وی در خصوص کشت بهاره محصولات کشاورزی نیز گفت: عمده محصولات کشت بهاره سیب زمینی، چغندر، ذرت و علوفه دامی است که قیمت خرید تضمینی آنها پاییز سال گذشته توسط دولت تصویب و برای اجرا ابلاغ شده است.

وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: قیمت خرید تضمینی و برنامه کشت مشخص است و کشاورزان می توانند با اتکا به آن و با حضور و پشتیبانی دولت کشت خود را انجام دهند.

وی گفت: خرید تضمینی محصولات کشاورزی که دولت تصویب می کند هر ساله از طریق رسانه ها به اطلاع مردم و کشاورزان می رسد و به همین خاطر کشاورزان از بابت خرید تضمینی توسط دولت هیچ نگرانی نداشته باشند.

وی تاکید کرد: بخش کشاورزی در دنیا و در ایران باید از حمایت و پشتیبانی دولت و مسوولان برخوردار باشد.

تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal