بهره‌برداری از 30 پروژه بخش کشاورزی در دهه فجر در آذربایجان شرقی
1394/11/12

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، از افتتاح و بهره‌برداری از 30 پروژه زیربنایی و تولیدی بخش کشاورزی استان در ایام دهه فجر خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی، مهندس کریم مهری در حاشیه نشست شورای هماهنگی سازمان گفت: برای به بهره‌برداری از این پروژه‌ها،‌ مبلغ 230 میلیارد ریال با پیشرفت فیزیکی 100 درصد هزینه شده است.
وی با بیان این که از 30 پروژه آماده بهره‌برداری، 5 طرح مربوط به دام و طیور و معاونت بهبود تولیدات دامی است، افزود: این تعداد پروژه به ظرفیت تولید 68 هزار قطعه مرغ گوشتی، 30 هزار قطعه مرغ تخمگذار، پرورش ماهی با تولید 20 تن در سال و پرواربندی گوساله صنعتی 100 راسی اختصاص دارد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، با بیان این که در ایام دهه فجر امسال، 3 پروژه در حوزه صنایع کشاورزی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، ادامه داد: این پروژه‌ها شامل افزایش راه‌اندازی سردخانه امیر (رایانه پرهید آذربایجان) به ظرفیت 5 هزار تن، میوه‌جات پویان صنعت خسروشهر به ظرفیت یکهزار و 600 تن و شرکت نگین دنیای طعم به ظرفیت 2 هزار و 500 تن است.
وی با اشاره به سیاست سازمان در سرعت‌بخشی به روند توسعه کیفی بخش‌های مختلف کشاورزی در آذربایجان شرقی اضافه کرد: با توجه به پتانسیل‌های موجود در استان در تولید کمی و کیفی محصول در تمامی زیربخش‌های کشاورزی، سازمان با هدایت اعتبارات دولتی و تسهیلات بانکی به بخش‌های زیربنایی و سرمایه‌ای، در نظر دارد علاوه بر تعامل بهتر و بیشتر با بهره‌برداران در ایجاد اشتغال مولد و هدایت زیربخش‌ها به سوی توسعه پایدار با مدیریت بهینه و استفاده صحیح از امکانات تولید، دسترسی به توسعه پایدار در مدت زمان تعریف شده را میسر سازد. 
تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal