افتتاح و کلنگ‌زنی 68 پروژه بخش کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد در دهه فجر
1394/11/12
 رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، از افتتاح و کلنگ‌زنی 68 پروژه عمرانی و اقتصادی بخش کشاورزی در استان خبر داد و گفت: از این تعداد 64 پروژه افتتاح و 4 پروژه نیز کلنگ‌زنی می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، جعفر گوهرگانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هزینه پروژه‌های آماده افتتاح 41 میلیارد تومان و اعتبار مورد نیاز برای پروژه‌های کلنگ‌زنی 12 میلیارد و 250 میلیون تومان است. همچنین با افتتاح این پروژه‌ها برای حدود دو هزار نفر در استان اشتغال ایجاد می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: از 68 پروژه افتتاحی و کلنگ‌زنی بخش کشاورزی در استان 42 مورد در زمینه آب خاک، 10 مورد امور دام، شیلات 5 پروژه، صنایع تبدیلی کشاورزی 4 مورد و یک پروژه تولیدات گیاهی است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که 5 میلیارد و 780 میلیون تومان از این اعتبار مربوط به پروژه‌های شهرستان باشت است، گفت: افتتاح پروژه‌های باشت برای 300 نفر اشتغال‌زایی خواهد داشت.
وی با اشاره به این که پروژه‌های بویراحمد با اعتبار 10 میلیارد و 500 میلیون برای 480 نفر اشتغال‌زایی ایجاد می‌کند، تصریح کرد: در کهگیلویه نیز این پروژه‌ها با پنج میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار، برای 80 نفر ایجاد شغل می‌کند.
گوهرگانی اعتبار پروژه‌های شهرستان‌های گچساران، چرام و دنا را به ترتیب سه میلیارد و 500 میلیون، دو میلیارد و 300 میلیون و پنج میلیارد و 300 میلیون تومان عنوان و خاطرنشان کرد: تعداد 150 نفر در گچساران، 47 نفر در چرام و 590 نفر در دنا با افتتاح پروژه‌های مربوطه مشغول به کار خواهند شد.
به گفته وی، اعتبار پروژه‌های شهرستان بهمئی یک میلیارد و 100 میلیون تومان با اشتغال‌زایی 35 نفر و شهرستان لنده 6 میلیارد و 700 میلیون تومان با اشتغال‌زایی 256 نفر است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، پروژه تامین آب و انتقال و اجرای سیستم تحت فشار آبلش لنده، پرواربندی 500 راسی گاوی در کهگیلویه، آبیاری تحت فشار مختار بویراحمد، دو واحد مرغداری با ظرفیت 40 هزار قطعه در کهگیلویه و سد دالون بویراحمد با ظرفیت 2.5 میلیون متر مکعب را از دیگر پروژه‌های مهم این دهه عنوان کرد.


تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal