واگذاري تصدي ها ، توسعه زيرساخت ها ، توليد پايدار و دانش محور؛ مهمترين برنامه هاي وزارت جهادكشاورزي در دولت دهم
دكتر صادق خليليان در مراسم توديع و معارفه وزيران پيشين و جديد جهاد كشاورزي با بيان اينكه بايد كشاورزي معيشتي و سنتي به كشاورزي اقتصادي تغيير يابد ، برنامه هاي خود را در سه محور تبيين كرد.
1388/06/17

وزير جديد جهاد كشاورزي ؛ توسعه زيرساخت ها ، توليد پايدار و دانش محور را از مهم ترين برنامه هاي كاري خود اعلام كرد. به گزارش خبرنگار واحد مركزي خبر،دكتر صادق خليليان در مراسم توديع و معارفه وزيران پيشين و جديد جهاد كشاورزي با بيان اينكه بايد كشاورزي معيشتي و سنتي به كشاورزي اقتصادي تغيير يابد ، برنامه هاي خود را در سه محور تبيين كرد. وي گفت : تحول ساختاري واصلاح آن براي كاهش حجم اداري و واگذاري تصدي ها به منظور بهره گيري از توان تشكلهاي مردمي نخستين محور اين برنامه است. دكتر خليليان ، توسعه زيرساختهاي توليدي و استفاده بهينه از منابع آب ، خاك و نيروي انساني را محور ديگر برنامه خود بيان و تاكيد كرد : با اين اقدام مي توان بخش عمده اي از ارزش افزوده را كه در توليد ايجاد مي شود به كشاورزان و توليد كنندگان اين بخش اختصاص داد. وزير جهاد كشاورزي توسعه زيرساخت ها را محور ديگر برنامه خود اعلام كرد و افزود : اين موضوع نيز با ايجاد شبكه هاي آبياري ، توسعه روش هاي آبياري نوين و پوشش انهار مي تواند در تحقق "توليد پايدار"موثر باشد .

به گفته دكتر خليليان با اجراي اين طرح ها ، شاهد افزايش توليد ، درآمد و رشد سرمايه گذاري در بخش كشاورزي خواهيم بود. وزير جهادكشاورزي ، جلوگيري از خرد شدن اراضي را هم يكي ديگر از برنامه ها براي دستيابي به توليد پايدار ذكر كرد و گفت : وسعت واحدهاي توليدي كشاورزي بايد به توليد بهينه و اقتصادي كمك كند. دكترخليليان ، سياستگذاري ها و اقدامات پشتيباني مانند توسعه بيمه محصولات كشاورزي را ضروري خواند و افزود : در برنامه ها به توسعه بيمه محصولات كشاورزي و تنوع بيمه اي هم توجه شده است. وزير جهاد كشاورزي اظهارداشت : واردات هم بايد به گونه اي ساماندهي شود كه "بي رويه "نباشد و هم از توليدكنندگان حمايت شود. در اين مراسم با اهداي لوح از زحمات مهندس محمدرضا اسكندري وزير سابق جهاد كشاورزي تقدير شد.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

 

تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal