سامانه رصد واکسن های طیور در سامانه GIs در ارومیه رونمایی شد
همزمان با پنجمین روز از بزرگداشت هفته دولت ، سامانه رصد واکسن های طیور در سامانه GIs با حضور رییس سازمان دامپزشکی کشور، رییس سازمان جهاد کشاورزی و جمعی از مدیران کل دامپزشکی استان‌های مختلف در ارومیه رونمایی شد.
1398/06/07

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، رفیعی‌پور رییس سازمان دامپزشکی کشور در این جلسه گفت : با راه‌اندازی این سامانه هر محصولی که در گمرک ترخیص و وارد کشور می‌شود در این سامانه ثبت و اطلاعات دقیق واکسن نیز در آن مشخص می‌گردد.

وی با تاکید بر اینکه میزان و نوع مصرف واکسن در واحدهای پرورشی و تولیدی نیز در این سامانه قابل ثبت است، اضافه کرد: حذف واسطه‌ها و دلالان از اهداف راه‌اندازی سامانه ملی پایش و مراقبت از بیماری‌های دام و طیور در کشور است.

رییس سازمان دامپزشکی کشور ادامه داد: در همه شرایط از تولیدکننده پشتیبانی می‌شود زیرا فعالان این بخش رزمندگانی هستند که در خط مقدم جنگ اقتصادی با دشمن قرار دارند.

رفیعی‌پور اظهار کرد: حفظ امنیت غذایی و اقتصادی در اولویت برنامه های سازمان دامپزشکی کشور بوده و در این راستا پیشگیری از ظهور بیماری یا هر نوع خطر دیگر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه بیان کرد: نیاز ماهانه استان به گوشت مرغدر حدود سه میلیون و 200 هزار قطعه است و هیچ کمبودی در بخش تامین مرغ بازار مصرف وجود ندارد.

رسول جلیلی اظهارکرد: همچنین چهار میلیون راس دام کوچک و 600 هزار راس دام بزرگ در آذربایجان‌غربی وجود دارد و این استان با تولید 6 میلیون و 700 هزار تن محصولات کشاورزی در سال رتبه 6 کشوری را به خود اختصاص داده است.

وی بیان کرد: همچنین 195 کارخانه فرآوری محصولات کشاورزی با ظرفیت چهار میلیون و 100 هزار تن تولید در آذربایجان‌غربی فعال است.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌غربی نیز گفت: ارزش بخش دام استان 50 هزار میلیارد تومان است و سالانه 30 میلیارد تومان برای تامین بهداشت امنیت غذایی این بخش در استان هزینه می‌شود.

کامیار داهیم ادامه داد: کل مبادی ورودی مرزی در این استان به منظور حفظ امنیت غذایی جامعه مورد رصد و پایش دقیق قرار دارد و وضعیت آرامی در استان حکم‌فرماست.

تعداد مشاهده خبر16 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal