بهره برداری از 31 طرح کشاورزی در شهرستان شاهین دژ
همزمان با گرامیداشت هفته دولت، 31 طرح کشاورزی در شاهین‌دژ به بهره برداری رسید و کلنگ 15 طرح اجرای سیستم های نوین ابیاری و میدان عرضه دام در این شهرستان به زمین زده شد.
1398/06/09

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، سعید خدایی در آیین افتتاح این طرحها اظهار کرد : با تغییر سامانه‌های آبیاری اراضی از سنتی به مدرن در هر هکتار از اراضی کشاورزی به صورت میانگین بیش از سه هزار مترمکعب در مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود.

خدایی افزود: برای اجرای کل طرح های قابل افتتاح و کلنگ زنی  43 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است که  با اشتغال مستقیم 202 نفر و اشتغال غیر مستقیم 620 نفر ، در مجموع تعداد 765 خانوار از مزایای اجرای این طرح ها بهره مند خواهند شد.

وی ادامه داد : طرح‌های بخش کشاورزی شامل 5 طرح آبیاری تحت فشار تجمیعی با مساحت 103 هکتار در روستاهای قوزلوی افشار، قزلقبر، منبر، ینگجه افشار و باغ علیا با  سرمایه‌گذاری 16.3 میلیارد ریال اجرا شده است که این میزان اعتباردر حدود 85 درصد با استفاده از تسهیلات بانکی و مابقی توسط کشاورزان تامین شده است.

خدایی تاکید کرد: فاز اول طرح آبیاری تحت فشار تجمیعی روستای ینگجه افشار نیز در مساحتی به میزان 33 هکتار با اشتغال‌زایی مستقیم 33 نفر و با بیش از 4.81 میلیارد ریال هزینه اجرا شده است.

وی یاد اور شد : همزمان با بزرگداشت هفته دولت ، اولین میدان دواب این شهرستان نیز در زمینی به مساحت چهار هکتار و با اعتبار 13 میلیارد ریال  کلنگ‌زنی شد که با تکمیل و بهره برداری از آن برای 45 نفر زمینه اشتغال فراهم خواهد شد.

خدایی اضافه کرد: به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، طرح های آبیاری تحت فشار خرده مالکی همچنین طرح های مربوط به بخش عشایر شهرستان شاهین‌دژ نیز مورد افتتاح و کلنگ‌زنی قرار گرفت.

وی خاطر نشان کرد:  مرمت و بازسازی ایلراه های عشایری به طول 35 کیلومتر با بهره مندی 300 خانوار در چهار محور ، همچنین پروژه انتقال آب بازسازی چشمه احداث آبشخور بتنی و خرید آبشخور گالوانیزه در قالب 5 طرح و به طول یک کیلومتر با بهره مندی 210 خانوار روستایی و عشایری ، با اعتبار 360 میلیون ریال نیز از دیگر برنامه های اففتاحی بخش کشاورزی در شهرستان شاهین دژ بود.

لازم به ذکر است که هفته اول شهریور هر سال به مناسبت شهادت محمدعلی رجایی و محمدجواد باهنر، 2دولتمرد بزرگ انقلاب اسلامی، به عنوان هفته دولت نام‌گذاری شده است.

تعداد مشاهده خبر11 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal