8 طرح کشاورزی در میاندوآب به بهره‌برداری رسید
مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب گفت : به مناسبت بزرگداشت هفته دولت بهره برداری از 8 طرح عمرانی و تولیدی کشاورزی با اعتباری بالغ بر 100 میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم برای 202 نفر افتتاح شد .
1398/06/09

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ، در چهارمین روز از گرامیداشت هفته دولت با حضورفرماندار، نماینده مجلس و مسئولان شهرستان میاندوآب ، سیستم های آبیاری نوین به صورت همزمان در روستاهای گوگجلو، حسن کندی ، ابراهیم آباد ،گل سلیمان آباد ، اوچ تپه، قره قوزلو و قره سقال با صرف اعتباری بالغ بر19میلیارد ریال به بهره برداری رسید و 2 سایت گلخانه ای نیز  با صرف اعتباری بالغ بر 5.5 میلیارد ریال در روستاهای فیروز آباد و چلیک افتتاح شد.

مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب در آیین افتتاح این طرحها گفت : این طرح‌ها شامل سامانه آبیاری کم‌فشار در روستای حاجی‌حسن به مساحت 160 هکتار  با صرف 16 میلیارد ریال اعتباراز محل اعتبارات دولتی احداث شده است که 60 هکتار آن را اراضی زراعی و 100 هکتار را اراضی باغی تشکیل می‌دهد .

علی دیانتی اظهار کرد :  همزمان با افتتاح پروژه آبیاری تجمیعی کم فشار روستای حسن کندی به مساحت 160 هکتار، 2 واحد گلخانه کوچک مقیاس جمعاً به مساحت 1500 متر مربع، سیستم آبیاری تحت فشار بارانی و قطره ای به مساحت 19 هکتار، آبیاری کم فشار روستای قره قوزولو و قره سقال به مساحت 13 هکتار و پوشش بتنی انهار روستاهای چلیک، گل سلیمان آباد و قره پاپاق به مساحت 1700 متر نیز افتتاح می شوند.

مدیر جهادکشاورزی میاندوآب ادامه داد: با افتتاح این طرح‌ها در زمینه آبیاری نوین، سالانه یک میلیون مترمکعب از مصرف آب در بخش کشاورزی کاهش پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه با بهره‌برداری از این طرح‌ها شاهد رونق بخش کشاورزی در میاندوآب خواهیم بود، افزود: امسال در مجموع به ارزش 100 میلیارد و 820 میلیون ریال  اعتبار به مناسبت هفته دولت در بخش کشاورزی میاندوآب هزینه شده که با بهره‌برداری از این طرح‌ها برای 300 نفر به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم زمینه اشتغال فراهم شد.

دوم تا هشتم شهریور هر سال به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر به نام هفته دولت نامگذاری شده است.

تعداد مشاهده خبر3 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal