گیلان تولید کننده 35 درصد برنج مصرفی کشور
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: استان گیلان تولید کننده 35 درصد برنج مصرفی کشور است.
1398/06/02

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان، مهندس درجانی در برنامه، در مسیر توسعه شبکه باران محصول برنج گیلان را در دنیا به دلیل کیفیت بالا شناخته شده عنوان کرد و افزود: استان گیلان بیش از 35 درصد برنج مصرفی کشور را تولید می کند.

وی سطح اراضی قابل کشت تعریف شده در سالیان گذشته را حدود 230 هزار هکتار اراضی شالیزاری بیان کرد و ادامه داد: به دلیل حمایت های مسئولین استان و نمایندگان جهت تنظیم قیمت برنج، موجب شده تا زمین های کشاورزی نکاشت، کشت و حدود 1000 هکتار به سطح زیر کشت استان افزوده شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به برداشت 96 درصدی اراضی شالیزاری تاکنون اذعان داشت: با برنامه های خوبی که در سال جاری برای تامین نهاده ها داشتیم و بارندگی های خوب و به موقع، پیش بینی می شود تولید امسال 100 هزار تن شلتوک بیشتر از سال گذشته باشد.

وی از عوامل بالا رفتن تولید سال جاری را افزایش سطح زیر کشت دانست و اظهار کرد: از دیگر عوامل مهم، افزایش استفاده از ارقام پرمحصول و کشت در حدود بیش از 21 هزار هکتاراز شالیزارها، شرایط مناسب آب و هوا و ورود دانش به مزرعه و تامین بذر مناسب است.

تعداد مشاهده خبر32 بار
تصاویر مرتبط

  • گیلان تولید کننده ۳۵ درصد برنج مصرفی کشور_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal