180 هزار تن کیوی امسال در گیلان تولید می‌شود
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: میزان باغات کیوی در گیلان بالغ بر 5 هزار هکتار است و پیش‌بینی می‌شود در سالجاری 180 هزار تن تولید از این محصول در استان داشته باشیم.
1398/05/29

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان گیلان، مهندس درجانی اظهار داشت: استان گیلان در زمینه سطح کشت کیوی در کشور دارای رتبه دوم است لذا این محصول یکی از محصولات شاخص استان به شمار می‌رود.

ایشان با بیان اینکه در بیش از 5 هزار هکتار از اراضی این استان محصول کیوی تولید و برداشت می‌شود ابراز داشت: استان‌های گیلان و مازندران در زمینه تولید محصول کیوی پیشگام هستند لذا 70 هزار تن از صادرات محصول کیوی در سال 97 مربوط به گیلان بود.

درجانی با اشاره به اینکه استان گیلان از لحاظ سطح کشت محصول کیوی در کشور دوم است تصریح کرد: میزان باغات کیوی در گیلان بالغ بر 5 هزار هکتار است و پیش‌بینی می‌شود که امسال 180 هزار تن تولید از این محصول در استان داشته باشیم.

وی از صادرات 230 هزار تن محصولات کشاورزی در گیلان خبر داد و افزود: اقدامات خوبی برای توسعه تولید محصول کیوی در استان در حال انجام است که افزایش نهالستان‌ها، تأسیس تعاونی کیوی‌کاران گیلان، پژوهشکده مرکبات در رامسر که ایستگاه تحقیقاتی آن در آستارا راه‌اندازی شده از جمله این اقدامات به شمار می‌رود.

درجانی به نیاز استان گیلان به ظرفیت 400 هزار تن سردخانه فعال اشاره کرد و گفت: عمده سردخانه‌های ما در شهرستان‌های تالش، رودسر و رشت وجود دارد و یکی از سیاست‌های دولت بر اساس اصل 44 قانون اساسی این بوده که هیچ گونه محدویتی در صدور مجوز سردخانه ایجاد نشود.

تعداد مشاهده خبر33 بار
تصاویر مرتبط

  • ۱۸۰ هزار تن کیوی امسال در گیلان تولید می‌شود_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal