ممنوعیت خرید و فروش و جابجایی دام فاقد پلاک در گیلان
رئیس سازمان جهادکشاورزی گیلان گفت: خرید و فروش و جابجایی دام زنده فاقد پلاک در استان ممنوع است.
1398/05/28

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان، مهندس درجانی با بیان اینکه هرگونه خرید و فروش و جابجایی دام زنده (سبک و سنگین) فاقد پلاک در استان ممنوع و قاچاق محسوب می شود افزود: تفاهم نامه ای با بخش خصوصی اتحادیه دامداران استان منعقد گردیده تا به اندازه مورد نیاز پلاک تهیه و آمادگی برای پلاک کوبی داشته باشند و با هماهنگی بعمل آمده پس از صدور مجوز حمل، پلاک گذاری انجام شود.

وی گفت: دامداری که متقاضی پلاک کوبی باشد می تواند با مراجعه به تعاونی دامداران شهرستان عملیات ثبت و پلاک کوبی را انجام دهد.
رئیس سازمان جهادکشاورزی با عنوان اینکه شماره های ملی 15 رقمی پلاک برای دامها مطابق با استانداردهای بین المللی و از نوع RFID بوده اظهار کرد:هدف از پلاک کوبی، دستیابی به آمارواقعی دام، استقرار نظام صحیح بهداشتی در سطح کشور برای ارتقای کیفی تولیدات و کاهش ضایعات، کنترل بازار برای دسترسی به میزان تقاضا و عرضه تولیدات دامی و جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی سودجویان می باشد.
وی در ادامه یکی از مزایای طرح هویت گذاری دام را امکان برنامه ریزی در خصوص اصلاح نژاد استان دانست و اذعان داشت: افزایش سرعت و دقت در امر بیمه دام استان، تسهیل در پردازش توزیع نهاده های دامی و حذف هزینه های موازی سازی شناسایی دام از دیگر مزایای این طرح است.

تعداد مشاهده خبر47 بار
تصاویر مرتبط

  • ممنوعیت خرید و فروش و جابجایی دام فاقد پلاک در گیلان_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal