لزوم شناسایی ارقام مقاوم گردو و ترویج کشت آن
چهار مسئله افزایش کیفیت، مبارزه با آفت کرم خراط، استفاده از ارقام مقاوم به سرما و ورود مکانیزاسیون به برداشت محصول گردو موجب افزایش عملکرد محصول می‌شود.
1398/06/02

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، در آستانه هفته دولت با حضور مهندس کشاورز معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی، دکتر موسوی معاون امور عمرانی استاندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی شهرستانهای بافت، رابر و ارزوئیه، فرماندار شهرستان بافت و رئیس سازمان جهاد کشاورزی جشنواره گردو در شهرستان بافت برگزار شد.

مهندس کشاورز در جشنواره گردو شهرستان بافت گفت: چهار مسئله افزایش کیفیت، مبارزه با آفت کرم خراط، استفاده از ارقام مقاوم به سرما و ورود مکانیزاسیون به برداشت محصول گردو موجب افزایش عملکرد محصول می شود.

وی خاطر نشان کرد: در مورد گردو چهار مسئله وجود داردیکی اینکه عملکرد آن قابل قبول نیست و گردوهای با کیفیت و پرمحصول جایگزین شود.

معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی در ادامه گفت: آفت کرم خراط به دلیل تغذیه نامناسب ، کم آبیاری موجب خسارت به محصول باغات شده است.

وی افزود: باید با استفاده از نظر کارشناسان با این آفت مقابله نمود.

مهندس کشاورز اذعان داشت: جهت جلوگیری از خسارت سرمازدگی به باغات گردو باید ارقام مقاوم شناسایی شده و کشت آنها ترویج شود.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی بیان داشت: از آنجا که هزینه برداشت بالاست می توان با ورود مکانیزاسیون به بحث برداشت این مشکل را حل نمود و انتخاب درختان با ارتفاع کمتر عامل موثری بر برداشت مکانیزه محصول است.

تعداد مشاهده خبر25 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal