اولویت سازمان جهاد کشاورزی کردستان پرداخت تسهیلات برای حمایت از صنایع تبدیلی است
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت:‌ طی یکی دو سال اخیر روند صدور مجوز برای ایجاد صنایع تبدیلی و غذایی در بخش کشاورزی سرعت گرفته و اولویت سازمان جهاد کشاورزی در پرداخت تسهیلات در تمامی سرفصل‌ها حمایت از ایجاد صنایع تبدیلی و غذایی در استان است.
1398/05/30

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، خالد جعفری در جریان بازدید از مزارع خیار شهرستان قروه اظهار کرد: در راستای تکمیل زنجیره تولید خیار نسبت به صدور پروانه‌ بهره‌برداری 4 واحد با ظرفیت اسمی یک‌هزار و 120 تن در سال و اشتغال‌زایی 13 نفردر شهرستان قروه اقدام شده است.

وی خاطرنشان کرد: تعداد 7 واحد دارای جواز تأسیس تولید خیار شور به ظرفیت اسمی 3 هزار و 200 تن در سال با اشتغال‌زایی 53 نفر در شهرستان‌های دهگلان و قروه و تعداد 22 واحد دارای موافقت اصولی تولید خیار شور به ظرفیت اسمی 42 هزار و 200 تن در سال با اشتغال‌زایی 110 نفر در شهرستان‌های دهگلان و قروه را صادر شده است.

جعفری ضمن تاکید بر اولویت سازمان جهاد کشاورزی در حمایت از ایجاد صنایع تبدیلی و غذایی، تصریح کرد: حرکت مردمی و ورود سرمایه‌گذاران در استان برای توسعه صنایع تبدیلی و غذایی لازم و ضروریست.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان و هیئت همراه  از مزارع خیار شهرستان‌های دهگلان و قروه بازدید و در خصوص مسائل و مشکلات تولید و بازاریابی و قیمت خیار با کشاورزان گفت‌و‌گو کردند.

در این بازدید، قیمت خرید از کشاورزان بین 2 هزار و 200 تا 2 هزار و 800 تومان و راهکارهای افزایش درآمد خیارکاران با توجه به ظرفیت تعاون روستایی و تشکل‌ها بررسی شد.

 

تعداد مشاهده خبر36 بار
تصاویر مرتبط

  • JAFARII_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal