570 تن سبزی و صیفی در گلخانه های شهرستان آبیک تولید شد
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 570 تن سبزی و صیفی گلخانه‌ای در گلخانه های این شهرستان تولید شده است.
1398/05/30
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، بیژن لطقی با اعلام این خبر افزود: این میزان سبزی و صیفی در 16 واحد گلخانه ای تولید شده است .

به گفته ی این مقام مسئول ؛ این شهرستان ظرفیت تولید سالانه حدود 1530 تن انواع سبزی و صیفی را دارد .

وی اظهار داشت : از این تعداد واحد گلخانه ای، 8 واحد گلخانه تولید توت فرنگی با مساحتی حدود 4 هکتار و ظرفیت تولید فعال بیش از 313 تن در سال و 8 واحد گلخانه تولید سبزی و صیفی (شامل خیار، گوجه فرنگی، فلفل و غیره) با مساحتی حدود 6 هکتار و ظرفیت تولید فعال بیش از 1200 تن در سال، مشغول به فعالیت هستند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک با توجه به اهمیت افزایش بهره وری آب در بخش کشاورزی گفت : توسعه و تجهیز کشت گلخانه ای با هدف صرفه جویی در مصرف آب ، تولید و عرضه پایدار محصولات کشاورزی، ایجاد اشتغال بویژه برای دانش آموختگان و متخصصان حوزه کشاورزی جزو اولویت های جهاد کشاورزی است.

لطفی اضافه کرد : پیش بینی می شود سطح گلخانه‌های سبزی و صیفی شهرستان به حدود 10 هکتار برسد که با توجه به وجود شرایط مناسب برای تولید محصولات گلخانه‌ای در این شهرستان از جمله فراهم بودن شرایط مناسب فروش، نزدیکی به پایتخت و بازار مصرف ، وجود نیروی کارشناسی خبره ، بهره مندی بهره ‌برداران از آموزش‌ها و خدمات جهاد کشاورزی، بتوان شاهد ایجاد فرصت های مناسبی در این حوزه باشیم.

تعداد مشاهده خبر2 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal