همایش خورشید غدیر در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان برگزار شد
همایش خورشید غدیر با حضور مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان، مدیران و کارمندان این سازمان برگزار شد.
1398/05/30

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان کرمان، همایش خورشید غدیر با حضور مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان، مدیران و کارمندان این سازمان برگزار شد.

حجت‌الاسلام ایمانی‌تبار در این همایش ضمن تبریک عید غدیر گفت: دشمنی با حضرت علی(ع) دیرینه بود و پیامبر اسلام در هر زمان و مکانی تلاش می کردتا ایشان را به مردم معرفی کند.

وی با بیان این که با وجود همه کینه‌ها و دشمنی‌ها حضرت علی(ع) محبوب دل‌ها بود، افزود: طی سالیان متمادی هرکس با حضرت علی(ع) موافق بود یا از فضیلت او می‌گفت او را به جرم دوست داشتن ایشان به شهادت می‌رساندند، اما امروزه شاهدیم که باز هم ایشان در دل و قلب مردم جای دارد.

وی خاطرنشان کرد: تفکر شیعی در دنیای امروز به عنوان یک فرهنگ ذلت‌ناپذیر و مستکبر ستیز و حامی مستضعفین شناخته شده و در حال حاضر سایر مردم از آنها حمایت می‌کنند که مثال بارزآن حمایت از نیروی حزب‌ا... در لبنان و جریان مقاومت در سایر کشورهاست و این حمایت مردم موجب تقویت آنها و خنثی کردن تهدید دشمن شده است.

ایمانی‌تبار در ادامه اذعان داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی چهل سال اول انقلاب را گام اول انقلاب دانست و سال‌های بعد از آن را گام دوم انقلاب بیان کرده که این گام برپایه فرهنگ و معنویت است و بدون ایمان، معنویت و رهبری راه به سرانجام نمی‌رسد.

وی با اشاره به این که در حال حاضر نیز به جرم دوست داشتن حضرت علی(ع) مسلمانان جهان را مجازات می‌کنند، بیان داشت: عدم تحمل تفکر علوی، عدم تحمل عدل حضرت علی(ع)، ظالم‌ستیزی و حمایت از مظلوم بدون در نظر گرفتن هیچ ملاکی، کینه، حسادت، رقابت، جلوگیری از اسراف در بیت‌المال، هوی و هوس و قدرت‌طلبی و... برخی از علل هجمه به علی (ع) و تفکر علوی در طول تاریخ است.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی استان کرمان با اشاره به این که چه شد حضرت علی (ع) با این همه حسادت و کینه در دل‌ها ماندگار شد، گفت: علت آن اخلاص، عبادت خالصانه آن حضرت و پایبندی به عدالت بود و عامل اصلی ماندگاری واقعه غدیر بصیرت مردم است.

تعداد مشاهده خبر20 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal