برگزاری دوره تکثیر و پرورش کاربردی ماهیان خاویاری در خراسان رضوی
1398/05/28

مدیر شیلات و امور آبزیان خراسان رضوی، پرورش ماهیان خاویاری با توجه به اقلیم خاص خراسان رضوی اقتصادی است، اظهار داشت: اولین دوره 3 روزه تکثیر وپرورش کاربردی ماهیان خاویاری ویژه بهره‌برداران و علاقمندان به پرورش ماهیان خاویاری در محل مزارع پرورشی شهرستان سبزوار برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی، مهدی هدایتی افزود: هدف از برگزاری این دوره  آشنایی و معرفی این گونه برای پرورش در آب‌های مساعد استان، ایجاد تنوع در پرورش گونه‌های جدید، رفع ابهامات در شناخت این آبزی و آشنایی با پرورش و بازارپسندی این گونه، بوده است.
وی ادامه داد: با توجه به دامنه تحمل مناسب این گونه به دما و شوری، امکان پرورش این گونه در تمام استان وجود دارد لذا با برگزاری دوره‌های آموزشی در این خصوص و افزایش اطلاعات آبزی‌پروران، امید به پرورش این گونه به صورت گسترده وجود دارد.
وی بیان کرد: از مزایای دیگر پرورش ماهیان خاویاری می‌توان به (اقتصادی بودن، لذیذ بودن، ارزآوری و مقاومت بالا از سال دوم به بعد) نسبت به شرایط نامساعد دما و شوری آب  نام برد.
مدیر شیلات و امور آبزیان خراسان رضوی گفت: در حال حاضر 5 مرکز با مجوز پرورش گوشت ماهیان خاویاری در استان فعال می‌باشند که با تکمیل رشد مولدین پرورشی زمینه ایجاد شرایط صدور مجوز تولید خاویار و تکثیر این گونه‌ها فراهم خواهد شد.
تعداد مشاهده خبر39 بار
تصاویر مرتبط

  • برگزاری دوره تکثیر وپرورش کاربردی ماهیان خاویاری در خراسان رضوی _0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal