خرید حمایتی گوجه فرنگی به قیمت هرکیلو 1100 تومان در خراسان رضوی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، از خرید حمایتی گوجه فرنگی به قیمت هر کیلو 1100 تومان خبر داد.
1398/05/23

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی، دومـین گردهمایی مشتـرک معاونین و مدیران ستادی و مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌ها به همراه روسای مراکز جهاد کشاورزی شهرستان‌ها در سال 98 با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی، بیستم مرداد ماه در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی برگزار شد.

در این گردهمایی ابتدا برنامه کشت پاییـزه و کشت کلـزا توسط معاون بهبود تولیدات گیاهی و مدیران مربوطه ارائه شد. سپس مدیر شرکت خدمات حمایتی خراسان رضوی و ضعیت تامین و توزیع کود دراین استان را تشریح کرد.

در ادامه مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌های چناران و مشهد وضعیت شهرستان و مسائل و مشکلات خود را مطرح نمودند. سپس رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی ضمن جمعبندی مسائل مطروحه طی سخنانی از زحمات کلیه مدیران جهاد کشاورزی، کارشناسان و کارکنان سازمان در خصوص خرید گندم و کلزا، پیگیری و جذب تسهیلات مکانیزاسیون و کشت‌های گلخانه‌ای، پیگیری و جذب کود و تشکیل و ثبت پرونده خسارت سیل فروردین ماه 98 قدردانی کرد.

محمد اورانی افزود: در رابطه با موضوع سیل فروردین ماه 98 حدود 10 هزار پرونده ظرف 7 تا 8 روز تشکیل شد که کار عظیم و پرحجمی به شمار می‌رود.

وی با اشاره به این که خراسان رضوی اولین استانی است که در خرید گندم نسبت به سال گذشته 44 درصد رشد داشته است، گفت: سطح زیر کشت گندم در خراسان رضوی در سال 89-90، 235 هزار هکتار و خرید تضمینی آن 174 هزار تن بوده در حالی که در سال 97-98 سطح زیر کشت کندم 128 هزار و 782 هکتار و میزان خرید تضمینی 475 هزار تن است.

وی ادامه داد: در کشت پاییزه امسال میانگین عملکرد مورد انتظار در کشت پاییزه برای تولید گندم از طریق کیل‌گیری تصادفی در هر شهرستان مشخص خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی ضمن بیان موفقیتهای دیگر سازمان اظهار داشت: از   سال 93 تا پایان سال 97، 320 میلیارد تومان تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی با نرخ 15 درصد و آورده مردمی 80 میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت شده، همجنین سطح زیر کشت گلخانه ای از 118 هکتار در سال 92 به 388 هکتار کنونی رسیده و 130 هکتار گلخانه دیگر نیز در دست احداث است و توسعه گلخانه‌ها باتمامی مشکلاتی که وجود داشته 4 درصد رشد را نشان می‌دهد.

محمدرضا اورانی خاطرنشان کرد: امسال سازمان در بحث طرح کشت 50 هزار کلزا با تولید 100 هزار تن مصمم است و در این رابطه میزان بذر مورد نیاز قبل از ابلاغ وزارت جهاد کشاورزی، به تهران اعلام شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی از خرید حمایتی گوجه فرنگی به قیمت هر کیلو 1100 تومان خبر داد و گفت: هرگاه قیمت‌ها به 1100 تومان برسد خرید ادامه نخواهد یافت و هدف ما تنظیم کف خرید با قیمت 1100 تومان است تا از سودجویی دلالان و فرصت‌طلبان جلوگیری شود.

وی بر مواردی چون تقویت تشکل‌ها، بالا بردن راندمان تولید در واحد سطح برای اقتصادی بودن و کاهش هزینه تولید و قیمت تمام شده برای جامعه مصرف کننده، تعامل با نماینگان مجلس شورای اسلامی برای تبیین مسائل و مشکلات بخش کشاورزی، ثبت آمار کشت در سامانه پهنه‌بندی و گسترش بیمه‌های کشت پاییزه تاکید کرد.

در این همایش دوره آموزشی کسب و کار و بازار محصولات کشاورزی توسط آقای دکتر مظهری عضو هیات علمی مرکز تحقیقات استان و دوره آموزشی اشتغال و توسعه کشاورزی پایدار توسط آقای دکتر سخدری عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی برای حاضرین ارائه گردید.


تعداد مشاهده خبر48 بار
تصاویر مرتبط

  • رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی خبر داد: خرید حمایتی گوجه فرنگی به قیمت هرکیلو ۱۱۰۰ تومان_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal