تولید بیش از 50 هزار تن لیموترش در استان بوشهر
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر، از پیش‌بینی تولید 51 هزار تن لیموترش در استان خبر داد.
1398/05/27

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان بوشهر، خسرو عمرانی گفت: از مجموع 4500 هکتار از باغات مرکبات استان، 3490 هکتار به کشت درختان لیموترش اختصاص یافته که از این میزان 2800 هکتار بارور و 726 هکتار غیربارور میباشند و پیش بینی می شود امسال 51 هزار تن از این محصول در استان بوشهر استحصال و به بازار عرضه شود.

وی افزود: ارقام لیموترش کشت شده در باغات استان بوشهر ارقامی نظیر مکزیکین لایم (لیموترش معمولی(، لیسبون )لیموترش خارگی( و پرشین لایم می باشد که با توجه به شرایط اقلیمی استان از کیفیت و بازار پسندی مطلوبی برخوردار می باشند.

عمرانی اظهار داشت: باغات مرکبات استان و تولیدات آنها سهم بسزایی در میزان اشتغال و درآمدزایی بهره برداران به خود اختصاص داده است.

وی بیان داشت: برداشت لیموترش از مردادماه آغاز و تا پایان شهریور ماه ادامه دارد و لیموترشهای برداشت شده علاوه بر بازار مصرفی استان به سایر استان های کشور ارسال می گردد و بیشترین تولیدات مربوط به شهرستان جم، دشتستان و دشتی می باشد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: برگزاری کارگاه های آموزشی در زمینه استفاده از نهال های استاندارد، کاربرد شیوه های نوین آبیاری و تغذیه گیاهی، مبارزه به موقع با آفات و بیماری ها از عوامل موثر در افزایش کمی و کیفی تولیدات این محصول در استان می باشد.

تعداد مشاهده خبر23 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal