خسارت خشکسالی و شوری آب به بخش کشاورزی آبادان و خرمشهر
1398/05/26

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی ضمن بازدید از اراضی کشاورزی شهرستان آبادان گفت: خشکسالی و شوری آب به نخلستان‌ها و بخش کشاورزی آبادان و خرمشهر خسارت جدی وارد کرده‌ است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، محمدعلی طهماسبی در بازدید از اراضی کشاورزی روستاهای منیوحی و اروند کنار آبادان افزود: خشکسالی سال زراعی گذشته و شوری آب موجب کاهش 70 درصدی تولیدات کشاورزی به ویژه نخلستان های آبادان و خرمشهر شده است.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی افزود: از این پس آب با ای سی مناسب باید در نخلستان های آبادان و خرمشهر رها سازی شود تا شاهد پرباری محصولات کشاورزی در این منطقه باشیم.

طهماسبی همچنین اظهار داشت: با تمهیداتی که از سوی دولت و وزارت جهاد کشاورزی در نظر گرفته شده است و با کمک مدیریت بحران و استانداری خوزستان بخشی از خسارات وارده به کشاورزان آبادان و خرمشهر ناشی از خشکسالی و شوری آب پرداخت می شود.

وی همچنین از تاسیس 85 شرکت تعاونی در استان خوزستان خبر داد و گفت: به منظور توانمند سازی این تعاونی ها شیوه های مدرن کشاورزی به اعضای این تعاونی ها آموزش داده خواهد شد.

طهماسبی با بیان اینکه احداث بازارچه ویژه کشاورزان در منطقه آزاد اروند نیاز کشاورزان این منطقه است گفت:در یک ماه آینده امکان سنجی و مطالعات لازم در این خصوص انجام می شود.

در جریان سفر معاون وزیر جهاد کشاورزی به آبادان ضمن بررسی مشکلات نخلداران، کشاورزان منطقه مشکل شوری آب را مطرح کرده و جبران خسارت وارده را از مسئولان خواستار شدند.
تعداد مشاهده خبر201 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal