معرفی رقم پرمحصول زردآلو با نام تجاری سهند 97 در چهارمین جشنواره معرفی ارقام گیاهی سازمان تحقیقات، ترویج و آموزش کشاورزی
عضو هیات علمی بخش تحقیقات نهال و بذر مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی از معرفی رقم پرمحصول زردآلو با نام تجاری سهند 97 در چهارمین جشنواره معرفی ارقام گیاهی سازمان تحقیقات، ترویج و آموزش کشاورزی خبر داد.
1398/05/23

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، دکتر حمید رهنمون ضمن بیان این مطلب افزود: چهارمین جشنواره معرفی ارقام گیاهی در حالی در سازمان تحقیقات، ترویج و آموزش کشاورزی برگزار گردید که یک رقم پرمحصول زردآلو با نام تجاری "سهند 97" از جمله 51 رقم معرفی شده در این جشنواره بود.

وی گفت: بدون تردید در این اقدام فاخر مجموعه همکاران مرکز از مدیریت تا خدمات سهیم بوده و این برگ زرین مزین به نام کل این عزیزان در کارنامه مرکز ثبت گردیده است.

دکتر رهنمون با اعلام خبر معرفی ارقام جدید در سال آینده خاطر نشان ساخت: جای خوشوقتی است که در تداوم معرفی ارقام تجاری در سال آینده نیز چند رقم به آرشیو ارقام زراعی و باغی کشور از همین مرکز اضافه خواهد شد.

عضو هیئت علمی بخش تحقیقات نهال و بذر مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گفت: این ارقام که در راستای حل مشکلات بهره برداران هدف گذاری شده اند بر غنای ژرم پلاسم تجاری کشور خواهند افزود و دقیقاً منطبق با فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، رهایی از وابستگی به بیگانه و تحقق سیاستی پایدار در جهت اعتلای ایران عزیز می باشند.

دکتر حمید رهنمون ضمن تبریک به عموم تلاشگران عرصه تحقیقات کشاورزی بیان داشت: امید است ثمره زحمات فعالان این عرصه، نام و یاد شایسته ای از فرزندان خطه آذربایجان بر اذهان مردم ایران زمین بر جای بگذارد.

تعداد مشاهده خبر97 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal