افزایش سطح زیرکشت زعفران استان کرمانشاه به 185هکتار
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: در سال جاری با افزایش سطح زیر کشت 96هکتار به سطح زعفران استان؛ سطح زیر کشت این محصول در استان به 185 هکتار رسیده است.
1398/05/23

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، مهندس نوربخش حاتمی با اعلام خبر فوق افزود: تا سال 1396سطح زیر کشت زعفران استان 89هکتار و تولید آن 360کیلوگرم بود.

وی خاطرنشان کرد: در سال 97با توجه به تامین اعتبار 3و 6دهم میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی بیش از 300تن پیاز زعفران با کیفیت بسیار عالی در بین کشاورزان متقاضی کشت توزیع گردید.

حاتمی با اشاره به تولید 450کیلوگرم زعفران در سالجاری تصریح نمود: میانگین تولید در مزارع زعفران در سال اول احداث نیم کیلوگرم و در سالهای دوم، سوم و چهارم به ترتیب 2، 4، 7 و تا 11کیلوگرم در سال پنجم خواهد رسید.

وی اضافه کرد: در مزارع نمونه استان عملکرد 17کیلوگرم نیز به ثبت رسیده است.

حاتمی گفت: در سال آتی و با افزایش تولید در واحد سطح انتظار تولید 700کیلوگرم زعفران از سطح 185هکتار فعلی برآورد شده است.

این مسوول بیشترین سطح زیر کشت زعفران استان را متعلق به شهرستان کرمانشاه با 52هکتار اعلام نمود که بعد از آن شهرستان‌های کنگاور و صحنه با 21هکتار در رده دوم قرار دارند و دالاهو و سنقروکلیایی هر کدام با 20هکتار در جایگاه سوم قرار دارند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه خاطرنشان نمود: زعفران یکی از گونه های گیاهی بسیار مستعد برای شرایط آب و هوایی استان محسوب می گردد؛ نیاز به آب آبیاری در این زراعت بسیار اندک و محدود به دوبار آبیاری در شهریور ماه می باشد.

حاتمی افزود: آزمایشات کیفی انجام گرفته بر روی محصول زعفران تولیدی استان، نشان از کیفیت ممتاز آن داشته است.

گفتنی است طی برنامه سه ساله سازمان؛ سطح زیر کشت زعفران استان به 1200هکتار و به تولید 7تن خواهد رسید.

 

تعداد مشاهده خبر26 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal