استان تهران؛ بزرگترین گلخانه دار بخش کشاورزی ایران
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: از مجموع گلخانه های کشور، سهم استان تهران 3 هزار و 500 هکتار است و به عبارتی استان تهران بزرگترین گلخانه دار بخش کشاورزی ایران است.
1398/05/23

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان تهران، ذوالفقاری با تاکید به اینکه 28 درصد گلخانه‌های ایران در تهران قرار گرفته دارد، ادامه داد: در سال گذشته در اجرای گلخانه ها نیز این استان رتبه اول را داشته و 350 هکتار ساخت و توسعه گلخانه در این استان انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در 4ماهه اول سال جاری نیز 100هکتار گلخانه جدید در استان تهران ایجاد شده است، افزود: گلخانه‌های استان تهران عمدتا در شهرستان های پیشوا و پاکدشت قرار دارند.

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، در سال گذشته در گلخانه‌های استان تهران حدود 700 هزار تن محصول تولید شده است.

ذوالفقاری افزود: شهرستان پیشوا بیشترین تولید در سبزی و صیفی و شهرستان پاکدشت نیز بیشترین تولید گل شاخه بریده را دارد.

وی درخصوص تولید گل شاخه بریده گفت: در ایران درحدود 2500 تا 3 هزارهکتار گلخانه گل شاخه بریده وجود دارد که درحدود 55 درصد آن در استان تهران است.

ذوالفقاری با بیان اینکه 1200 هکتار از گلخانه گل شاخه بریده ایران در تهران قرار‌گرفته‌است، ادامه داد: از 1200 هکتار گلخانه شاخه بریده در استان تهران 1050 هکتار در شهرستان پاکدشت است.

وی با تاکید بر اهمیت صادرات محصولات کشاورزی گفت: محصولات گلخانه‌ای در صادرات محصولات کشاورزی  سودآوری مناسبی در تمام دنیا دارد که این سودآوری  کشاورزان را به احداث گلخانه ها سوق می دهد.

*پرداخت تسهیلات  به صورت نامحدود برای احداث گلخانه

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه درحال حاضر به‌صورت نامحدود به افرادی که قصد احداث گلخانه داشته باشند تسهیلات 9 درصد را پرداخت می‌شود، ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون 420 میلیارد تومان برای دریافت تسهیلات به بانک کشاورزی معرفی کرده‌ایم و همچنین در اجرای گلخانه رتبه اول را در طرح‌های مصوب تبصره 18 مربوط به سال 97 و 98 را استان تهران به خود اختصاص داده است.
تعداد مشاهده خبر43 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal