خرید 360 هزار تن خرید تضمینی گندم در همدان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: بیش از 360 هزار تن گندم در استان همدان خریداری شده است.
1398/05/23

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان همدان، منصور رضوانی‌جلال در نخستین گردهمایی مشترک کارشناسان جهاد کشاورزی و کمیته امداد در حوزه زکات با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 360 هزار تن گندم در استان همدان خریداری شده است اظهار کرد: در استان همدان بیش از 115 هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی فعال است.

وی با بیان اینکه 115 هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی در 900 هزار هکتار اراضی باغی، زراعی و دامی فعالیت می‌کنند ادامه داد: مسئولیت این 115 هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی با 135 نفر از مسوولان پهنه است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه از 900 هزار هکتار اراضی استان همدان 4.5 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی تولید می‌شود بیان کرد: با توجه به گستردگی، تعداد، تنوع محصول و ... مسئولیت بر عهده مسوولان پهنه‌هاست.

وی با اشاره به اینکه از 4.5 میلیون تن محصول تولیدی در استان همدان حدود یک‌میلیون تن گندم و جو و 400 هزار تن انگور است افزود: 1.5 میلیون دام سبک و 370 هزار دام سنگین در استان همدان وجود دارد.

رضوانی‌جلال با بیان اینکه هر کدام از محصولاتی تولیدی در استان همدان وقتی نوسان کوچکی پیدا کند، اهمیت آن مشخص می‌شود تصریح کرد: هر کدام از محصولاتی تولیدی در هنگام تولید و توزیع اهمیت خود را نشان نمی‌دهد اما وقتی به چالش برمی‌خورد اهمیت آن مشخص می‌شود.

وی در ادامه به موضوع زکات اشاره کرد و با بیان اینکه باید با کشاورز باشیم تاکید کرد: کشاورز نباید حس کند که فقط در زمان برداشت محصول به سراغ او می‌رویم تا زکات بگیریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه باید در طول سال به کشاورزان سر بزنیم و جویای مشکلات آنها شویم بیان کرد: همراهی مسوولان در طول سال زراعی برای کشاورز مهم است.

وی با اشاره به اینکه اگر کسی زکات مال خود را دهد خداوند در مال او برکت بسیاری ایجاد می‌کند افزود: یکی از مسئولیت‌های جهاد کشاورزی در پهنه‌ها دریافت زکات است که باید به این مهم توجه شود.


تعداد مشاهده خبر22 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal