فتح بام ایران توسط کوهنوردان وزارت جهاد کشاورزی
1398/05/23

کوهنوردان وزارت جهاد کشاورزی برای چندین بار پیاپی و پس از تمرینات و فتح قلل مرتفع کشور ، به قله 5619 متری دماوند صعود کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، در این صعود مشترک جمعی از کوهنوردان همکار و بازنشستگان وزارت جهادکشاورزی، کوهنوردان سازمان‌ جهادکشاورزی استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل و گلستان و همنوردانی از شهرهای شیراز و چالوس حضور داشتند.

گروه کوهنوردی وزارت جهاد کشاورزی برای صعود به دماوند از جبهه غربی (سیمرغ) به سرپرستی آقای مصطفی پارسا، ساعت 9:30 صبح تهران را به مقصد پلور ترک کرده، 12 ظهر به قرارگاه فدراسیون کوهنوردی پلور رسیدند و در ساعت 15 در صفی منظم از این قرارگاه به سمت پناهگاه سیمرغ روانه شدند، به دلیل ازدحام زیاد علاقمندان به صعود دماوند، در جای مناسب چادرها را برای شب‌مانی برپا کردند و روز چهارشنبه ساعت 4:15 از پناهگاه سیمرغ به سمت قله حرکت کردند. مسیر دارای شیب تند و شن‌اسکی بود که با توجه به افزایش ارتفاع و کمبود اکسیژن سرعت را کند و کندتر می‌کرد اما کوهنوردان با عزمی آهنین به سمت جبهه غربی به حرکت خود ادامه دادند.

کوهنوردان ساعت 10 صبح بر بام ایران ایستاده و با شکرگذاری به درگاه خدواند بزرگ، به سمت پایین روانه شدند. این گروه ساعت 15 به سیمرغ رسیدند و پس از یکی دو ساعت استراحت به سمت پارکینگ سرازیر شدند و با رسیدن به پارکینگ سوار بر خودرو به سمت پلور حرکت کردند.

در صعود به بام ایران، مصطفی پارسا شریف به عنوان سرپرست برنامه، شهناز نجفی، غلامرضا خوش‌زبان، تیمورزاده،‌ جعفر مقدسی، پرویز عبدالملکی، سیروس عبدالملکی، ابوالقاسم شاه‌حسینی، حسین فرخ‌نیا، تفرشی، غلامی، عبدالعظیم سام‌دلیری و علیرضا سام‌دلیری از چالوس، لاوی و محمودی از شیراز، جعفرزاده، موسوی و هاتفی از تبریز، اخوت و اسماعیلی از گرگان حضور داشتند.

تعداد مشاهده خبر313 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal